Dokumentti Juicen Tampereen keikasta vuodelta 1988

Pakkahuone '88

4

570

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pieksämäen asemalla

      Tuo ei ole mikään kokonainen keikkataltionti. Bluesia Pieksämäen asemalla esitetään siten että kappaleessa mainitut henkilöt käyvät esittämässä osuutensa.

    • tokaji78

      Olin jo varaamassa hotellia Tampereelta, kunnes huomasin että näytöksen pituus on vain 18 minuuttia. Ei nyt ihan niin lyhyen pätkän vuoksi viitsi reissata toiselta paikkakunnalta. Jos koko keikka näytettäisiin, tai edes puolet siitä, olisin jo buukannut allakasta reissupäivän itselleni.

    • Kylähullu (the last)

      Niin mainittakoon, että tämä pätkä löytyy bonuksena Aki Kaurismäen 'Kauas pilvet karkaavat'-dvd:ltä / blue-raylta.

      Itse katsoin pätkän ja olin ällikällä lyöty. astoin odotuksiani, kaikki levytysversiossa soittaneet henkilöt olivat mukana Pakkahuoneella ja hoitivat osuutensa kunnialla (no joo, ehkä jousiosuudet oli soitettu syntikalla, mutta silti...) Kerrassaan upea ja harvinainen taltiointi ja vieläpä biisistä, josta tuskin on heitetty muuta kuin tämä yksi keikkaversio. Suosittelen ehdottomasti ostamaan!

      • Kävin investoimassa tuon leffan itselleni pelkän bonusmateriaalin vuoksi (tosin itse leffakin on todella hyvä). Samaa mieltä että taltiointi on todella upea.

        Toteutuksen pieni tekninen rosoisuus ja Juicen huono terveydentila näkyvät kyllä videossa, mutta ne lisäävät vain autenttisuutta ja elämäntuntua tuohon hienoon tallenteeseen.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskallanko laittaa sulle viestiä?

      Se viesti on tossa valmiina ja lähettämistä vaille valmis. Kun ei kauhee sti tunneta niin eipä sillä olisi niin väliä. S
      Ikävä
      61
      925
    2. Mikä tekee kaivatustasi

      Haluttavan?
      Ikävä
      34
      857
    3. Lehtikankaan oppilas kuolema

      Mistä lie tyttöparka löytyny, mikä ajaa tekemään itsemurhan tuon ikäsenä 😞
      Kajaani
      16
      856
    4. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      105
      813
    5. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      125
      796
    6. Vieläkin saat

      Sydämen tykyttämään. Vaikka emme näe
      Ikävä
      38
      713
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      72
      596
    8. 42
      589
    9. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      581
    10. En tahallaan sua välttele...

      Olis niin kiva nähdä jossain muualla kuin kaupassa!
      Ikävä
      40
      557
    11. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      29
      553
    12. Nyt kaatuu Kuisla

      Reima Kuisla hakee saneeraukseen – Joitakin velkoja on jo ulosotossa https://www.ilkkapohjalainen.fi/reima-kuisla-hakee
      Seinäjoki
      27
      513
    13. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      112
      478
    14. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      2
      462
    15. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      88
      458
    16. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      454
    17. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      42
      452
    18. Pystyisitkö liikkumaan

      Tai tapailemaan kaivattuasi julkisesti?
      Ikävä
      45
      436
    19. 39
      423
    20. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      35
      417
    Aihe