Škoda Rapid on perusauto, josta ei löydy sensaatiomaisia hienouksia, muttei sanottavia puutteitakaan.
Škoda Rapid on huomaamattomin autouutuus miesmuistiin.
Otsikko ei ole moite vaan mainoslause. Škoda Rapid on passeli valinta kaikille niille, joiden mielestä henkilöauto on ensisijaisesti ajoneuvo - mutta mielellään sellainen, jossa tekniikka on modernia, varustelu käytännöllistä ja hankintakulut edes jossakin määrin kohtuullisia.
Rapid on perusauto isolla peellä. Siitä ei löydy sensaatiomaisia hienouksia
tyypillinen skoda,varjoissa kulkija,häpeillen ja huomaamattomasti
Škoda Rapid on huomaamattomin autouutuus miesmuistiin.
Otsikko ei ole moite vaan mainoslause. Škoda Rapid on passeli valinta kaikille niille, joiden mielestä henkilöauto on ensisijaisesti ajoneuvo - mutta mielellään sellainen, jossa tekniikka on modernia, varustelu käytännöllistä ja hankintakulut edes jossakin määrin kohtuullisia.
Rapid on perusauto isolla peellä. Siitä ei löydy sensaatiomaisia hienouksia
tyypillinen skoda,varjoissa kulkija,häpeillen ja huomaamattomasti
Vastaukset 19
Vanhimmat
meluisuus,kylmyys ja vikaalttius kuuluu tietysti samaan pakettiin
"meluisuus,kylmyys ja kuuluu tietysti samaan pakettiin"
Mistäpä sinä kirjoitustaidoton tomppeli uuden mallin meluisuuden, kylmyyden ja "vikaalttiuden" (toppeli ei osaa edes yhdyssanoja) tiedät kun et ole autoa nähnyt kuin kuvissa?
Kyllä siinä on halut piilossa niin kauan kuin näköpiirissä on skooda.
Lasten ja Terojen turhaa pölinää jälleen, olette niin noloja ja lapsia että hävettää teidän puolesta.
Etkö tiedä että lasten suusta kuulee aina totuuden.
ei sinun täällä tarvitse hävetä vaikka skodan omistajat nöyristelevät muuten muita kaikkialla.he haluavat olla huomiota herättämättä kaikkialla,mutta liikenteessä se ei vaan tunnu onnistuvan kun huurteisella skodalla yrittää madella muiden mukana
Elämässä tietynlainen nöyryys on ihan ok...ainakin parempi kuin tyhmän ylpeys, joka aiheuttaa sen, että elämä potkii jatkuvasti päähän..
Itse ajelen työmatkoja uudehkolla Octavialla, joka ei todellakaan ole huurteessa, sillä se on päivisin työnantajan lämpimässä autohallissa. Säälin vanhoilla autoilla ajavia, vaikka sääli onkin sairautta..
Vanhat autot ovat ihan ok jossain museossa, mutta että käyttöautona..
miksi ostaa auto joka ei todellakaan ole tarkoitettu kuin kulkuneuvoksi,mikään ei ole niin säälittävää kuin ostaa skodaan kevytmetallivanteita yms härpäkkeitä skodaan ne ei vaan sovi.skoda on parhaimmillaan likaisena ruosteisena hoitamattomana kulkuneuvona,skodan brändiin ei todellakaan sovi minkäänlainen elvistely,sori vaan mut näin se vaan on,mikään ei ole niin huvittavaa kuin joku tuunattu skoda..
Uusi Kia Ceed onkin fiksuin valinta. Päihittää ajo- ym. ominaisuuksissa jopa Audit ja BMW:t.
Kian myyjän epätoivoinen ristiretki se vaan jatkuu. Ei se kopioitu "nuorekas" ulkonäkö oikein sovi vanhalle tekniikalle kyhätylle aasialaiselle halpikselle. Vaaritkin hylkii ja ketä jää jäljelle, keski-ikäinen duunari joka joutuu pettymään pitkään näennäistakuuseen.
No niin Kia Ceed menehän nyt pois miesten palstalta, Kiassa ei nimittäin ole ajo-ominaisuuksia ainakaan juuri Ceed mallissa. Mitä sinä muuten Skoda palstalla Kialla ajelet teille on oma surukerho omalle merkillenne painu sinne leuhkimaan pikkukotteroasi.
taitaapi kia olla arvostetumpi merkki kuin skoda
Ohjaustuntuma skodassa 100x parempi kuin kiinalaisissa.
tämä on halvan skodan loppu
http://auto.fi.msn.com/uutiset/dacialta-edullinen-pikkupaku
tais vw tehdä virheen kun karsii skodista äänieristyksetkin,joku raja sentään vaikka kysymyksessä on konsernin halvin merkki eli skoda
vw ilmoitti jo aikaja sitten pudottavansa skodan varusteita yms,mutta eipä siitä nyt ladaa huonompaa olisi tarvinnut tehdä
daa daaa
kannattaa skodan koeajo tehdä karkealla asfaltilla,jää varmasti ostamatta
eipä kannata edes koeajaa moisia