King Arms Dragunov SVD

onko kokemuksia aseesta? mistä saisin aseeseen kiikarin ja bipodin? miten viritys?
3218
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

kaverilla on hyvä ase kiikarin saa proairsoftista hintaan 70 e bipodista en tiedä

Äänestä

Sähkö vai jousi? Oikeastaan kummatkin ovat ihan laadukkaita ja hommaamisen arvoisia, jos moderni SVD kiinnostaa, mutta jos haluaa parikymppiä enemmän käyttää, niin Cymalta saa laadukkaan Real Sword-kopio SVD:n laminoiduilla puuosilla:

http://www.milgear.fi/kauppa/cyma-cm057-metallinen-puuosilla-p-3287.html

Tuon laadusta menen takuuseen. Optiikkaa löytyy mm. tällaisessa muodossa aseeseen:

http://www.milgear.fi/kauppa/4x26-kiikarithtin-valaistu-p-2698.html

Bipodeiksi käyvät kaikki sellaiset, joissa kiinnitys menee piippuun:

http://www.milgear.fi/kauppa/haaratuki-bipod-piippukiinnitys-asemallit-metallinen-p-1866.html

Että noin. Jos KA:n versio kiinnostaa ja rahaa löytyy, niin osta pois: itse suosisin silti Cymaa.

Äänestä
  • jousi :) kellään omakohtaista kokemusta aseesta?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pehmeä jänis kirjoitti:

onko kokemuksia aseesta? mistä saisin aseeseen kiikarin ja bipodin? miten viritys?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu