Ihminen voi sairastua. uskovainenkin . Ja sairaudella Jumala kutsuu epäuskoista. Kun sairauden havahduttamana saa parannuksen armon, silloin tietää että sillä sairudella Jumala kutsui valtakuntaansa.
Epäuskoisesta uskovaiseksi
taivastiellä
6125
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vakava sairaus on Jumalan suurta armoa!
Eräs parannuksen armon saanut, jolta jouduttiin kallo halkaisemaan (sisäisen paineen takia), kiitti siitä ääneen, että oli vielä saanut mahdollisuuden päästä elävästä uskosta kiinni jumalattomista menoissaan.
Eräs, jolla oli nopeasti enenevä aivokasvain, katsoi palkanmaksunpäivää: kärsimykset jäivät lyhyiksi. Oli vika kuin vika, silti olisi syytä kiittää yksin Herraa.
Niis se voi olla. Se on usein järjelle täysin käsittämätön juttu, että vakavasti sairas ihminen voi olla kiitollinen osastaan Jumalalle.
>> Oli vika kuin vika, silti olisi syytä kiittää yksin Herraa.
Niinku esim. vaikka syöpään sairastumisesta, siitä pitäis kiittää Jumalaa??
Heh mitä puppua jaksatte vääntää.
Teidän käsityksen mukaan ihminen ei ole minkään arvoinen, elämä on arvoton, tuska ja kärsimys on hyvää. Olette sadistisia, isäänne tulleita. Jos taivaaseen kovasti haluatte, niin pyytäkää jotain toista psykopaattia auttamaan. Hän voisi vain pyytää murhat anteeksi ja pääsisi itsekin vielä seuraanne taivaaseen.
Sadismi on rauhanyhdistyksen puhujien harrastuksista ja tyylistä kaukana.