Otsikossahan se kysymys jo tulikin eli myykö Sonera ADSL:ää pk-seudulla? Jossain vaiheessa vain oli sellainen käsitys mulla että ovat lopettaneet ADSL:n myynnin pk-seudulle jostain kilpailusyistä eli saatavuuskyselyllä sai vain ei-oota. Nyt tein uuden saatavuuskyselyn niin ilmoittaakin että "osoitteeseesi saatavilla Sonera ADSL 24 Mbps"... Eli onko Sonera palannut myymään noita ADSL-liittymiä pk-seudulle? Ajattelin vain noita kilpailusyitä kun Dna Welho ei ainakaan enää myy uusia ADSL-liittymiä pk-seudulle (ei kai kannata myydä), vanhat asiakkaat saa toki pitää omansa.
Sonerapartio vois tähän vastailla.
Myykö Sonera ADSL:ää pk-seudulla?
4
185
Vastaukset
Moro 'kiinnostunut'
kyllä meillä edelleen on olemassa näitä osoitteita pääkaupunkiseudulla, joissa ADSLää tarjoamme :) Tänä päivänä yhä useampi taloyhtiö/kiinteistö on kuitenkin tehnyt valokuitusopimuksen operaattorin kanssa, jolloin useimmiten perusADSL-saatavuus on jäänyt sivuun.
Juuri tuolla saatavuuskyselyllä meidän sivuilta pääsee tarkastamaan mitä me voimme tarjota osoitteeseen niin tekniikaltaan kuin nopeuksiltaan. Kysele toki lisää, jos heräsi kysymyksiä mieleen :)
Lauren@SoneraPartioHei uudestaan :)
piipahdin vielä tähän ketjuun pikaisesti lisäämään pienen vinkin. Aina ei tule SoneraPartion toimesta kaikkia ketjuja luettua esimerkiksi täällä suomi24:ssa (osa ketjuista jää hauissa piiloon ja netti on laaja alue tutkittavana pienelle partiolaiselle ;)) joten vinkkaisin sellaista, että jos vain profiili löytyy esimerkiksi Facebookissa niin Soneran Facebook -sivuille kannattaa kohdistaa kysymyksiä. Siellä Asiakaspalvelumme on vastaamassa mieltä askarruttavissa kysymyksissä takuuvarmasti :) Soneran keskustelupalstalla meidät tavoittaa myös: http://bit.ly/RDPWdY.
Mukavaa viikkoa toivotellen,
Lauren@SoneraPartio- kiinnostunut.
Ei pysty käyttämään Facebookia koska ei ole Facebook-tiliä eikä tulekaan. Myöskin Soneran keskustelupalstalle en pääse koska muistaakseni vaatii Soneran asiakkuuden ennenkuin sinne pystyy kirjautumaan/rekisteröitymään.
Moro 'kiinnostunut',
Meidän keskustelupalstalle pääset kyllä juttelemaan, ei vaadi asiakkuutta. Rekisteröitymislomakkeella kysytään asiakasnumeroa, muttei ole pakollinen laittaa. Tämän on tarkoitus vain helpottaa meidän työtämme: jos jokin ongelma vaivaa asiakkaamme liittymää niin me asiakaspalvelussa näemme tämän asiakasnumeron ja pääsemme selvittämään ongelmaa sekä auttamaan helpommin.
Tervetuloa mukaan :)
Lauren@SoneraPartio
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit1518224KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti4277279Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei693743Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521463412Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1092904Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään472438- 1261966
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro231823Turvaan tulleet lähettävät omia lapsiaan vaaraan - hullua
MOT-ohjelman jakso ”Loma vaihtui kahleisiin” kertoi, kuinka Suomessa ja muualla Euroopassa asuvat somaliperheet lähettäv351629Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801488