Ystävä etäältä

Yritän päästä tänä keväänä opiskelemaan. Näetkö kannattaako hakea nyt vai vasta vuoden kuluttua? Pettymyksiin ei oikein koskaan totu ja siksi yritän välttää niitä.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Lyhyesti : kannattaa hakea jatkuvasti.
Pettymykset kestät kyllä, mutta hae heti tänä keväänä mukaan vaan meininkiin.

Äänestä
  • Kiitos. Kannattaako tuota hoitoalaa yrittää vielä? Toinenkin vaihtoehto on olemassa.

    Äänestä

Hoitoala ensimmäiseksi vaihtoehdoksi ilman muuta.

Äänestä
  • Wau! Kiitos!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Viherkasvi. kirjoitti:

Yritän päästä tänä keväänä opiskelemaan. Näetkö kannattaako hakea nyt vai vasta vuoden kuluttua? Pettymyksiin ei oikein koskaan totu ja siksi yritän välttää niitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu