Pystyykö tavalliseen, välikannettomaan postilaatikkoon tekemään minkäänlaista lukitussysteemiä? Siis sellaista, että sinne mahtuisi laittamaan postit, mutta postit saisi sieltä ulos vain avaimella, tms.?
Tiedän kyllä, että lukollisiakin postilaatikoita on myynnissä, mutta asun vuokralla, joten minua ei huvita laittaa omia rahojani lukolliseen postilaatikkoon, eikä taloyhtiöni, tai vuokraisäntäni suostu vaihtamaan ehjää postilaatikkoa vain siksi, että siihen saisi lukon.
Lukko tavalliseen postilaatikkoon?
tee-se-itse?
1
434
Vastaukset 1
- tee-se-itse?
Jos itse ei pysty askartelemaan välikannettomaan postilaatikkoon mitään lukitussysteemiä, niin onko missään myynnissä pelkkiä lukollisia välikansia, jonka voisi asentaa välikannettomaan postilaatikkoon?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 901318
- 45667
- 20619
- 47563
- 46559
Sinisilmäiselle tutulle miehelle
Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit38539Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön
Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o132528- 70521
- 41512
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan176468