Oikeus purkaa sopimus STS:n kanssa

kymppikerros

Te vasta lähdössä olijat: STS mainostaa noudattavansa valmismatkalakia, joten teillä on oikeus olla lähtemättä ja teidän tarvitsee vain maksaa toimistokulut. STS on tehnyt omia erityisehtojaan maksujen suhteen, mutta se ei pysty kuitenkaan muuttamaan lakia, eikä menemään sen yläpuolelle. Joten jos vähänkään epäröitte lähtöä, lukekaa tarkkaan valmismatkaehdot ja peruuttakaa lähtö, saatte jo maksamanne rahat takaisin, eivätkä he voi mitään. Toimistokulutkin täytyvät olla kohtuulliset. Kysykää kuluttajaneuvonnasta apua. STS toki väittää, että menetätte jo maksamanne rahat heille, mutta valmismatkalaissa on tarkkaan neuvottu kuinka peruutus tehdään. Jos olisin itse silloin tiennyt tämän, olisin ehdottomasti perunut matkan. Kukaan ja toistan vielä EI KUKAAN ole kiinnostunut lapsesi asioista, kun olette viimeisen summan maksaneet ja lentokone nousee ilmaan..... Kokemusta on!

2

122

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • STS rahan perään

      Ehei... ei kiinnostusta riitä enää lentokentälle asti! Sekin on nähty.
      Kyllä kiinnostus nuorista lopahtaa, kun viimeinen erä on kilahtanut järjestön tilille! Ainoa, mikä STS:ää kiinnostaa ja aktivoi tämän jälkeen, on raha ja lisärahastus erilaIsilla tulkintavapauksilla!!!

      • STS rahan perään

        Joo, ja todellakin!!! Sopimukset kannattaa lukea suurennuslasin kanssa. STS kusettaa missä pystyy ja rikkoo sopimuksia kylmästi kohta kohdalta!
        Samalla kannattaa olla tarkkana lisäehtojen suhteen, joita ilmestyy pitkin vaihtarivuotta kuin sieniä sateella.... Mitä ei sopimuksissa ole, EI OLE eikä tarvitse noudattaa!!!!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      55
      2111
    2. Kaupan työtekijä

      Kyllä on pahaa katsottavaa kun myyjällä on purtu kaula, hyvin epäsoveliasta
      Kuhmo
      63
      1955
    3. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      77
      1448
    4. Olen päivä päivältä vain varmempi siitä että rakastan sinua

      Onhan se tällä tuntemisen asteella jokseenkin outoa, mutta olen outo ja tunne on tunne. 😊
      Ikävä
      91
      1293
    5. Verovähennysten poisto syö veronkevennykset pieni- ja keskituloisilta

      Kokoomuslaiset ja perussuomalaiset kansanedustajat jakavat kilvan postauksia, jossa kerrotaan miten kaikkien työssäkäyvi
      Maailman menoa
      182
      1284
    6. Ai miehillä ei ole varaa maksaa

      Treffejä naiselle johon on ihastunut? Ihanko totta dusty miehet? Tekosyy. Haluatko laittaa 50/50 kaikki kulut parisuhtee
      Ikävä
      237
      1229
    7. 76
      1095
    8. Oletko koskaan suuttunut jostain kaivatullesi?

      Mitä hän teki tai mitä tapahtui, mistä suutuit?
      Ikävä
      89
      1076
    9. Olet mielessäni

      viimeisenä illalla ja ensimmäisenä aamulla. Ihastuin sinuun enkä voi tunteilleni mitään. Jos uskaltaisin, tunnustaisin s
      Ikävä
      21
      1036
    10. Olen paremman näköinen kuin sinä

      Jos aletaan sille tielle mies.
      Ikävä
      82
      921
    Aihe