Norw. ja Finskin apajille?

Rynkky katselee pohjolan sisälentoja
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/ryanair katselee pohjolan markkinoita/201302354219

Siihenhän tuo matkatavarapolitiikka sopisi paremmin.
6245
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Toistaiseksi ei ole ajankohtaista varmastikaan. Vain jos uudet lentokonekaupat tehdään, uutta kehitystä saattaakin tulla.

Äänestä

Oispa hianoa saada pari kiinalaista Comacia tai venäläisiä Irkuteja pörräämään kotitaivaalle. pitäis katsoa reitit ja muuttaa alta pois ettei putoilevat osat tai koko koneet rysähdä katon läpi.

Äänestä

joo, tuosta pohjoismaisten reittien lisäämisestä on ollut pariin kertaan juttua, mutta itse epäilen että seuraavaksi halpalentoyhtiöt laajentavat venäjän suuntaan. easyjet ilmeisesti sai jo luvat ja ryanairinkin luvista on ollut ainakin huhuja.

Äänestä
  • No hyvä, sitten loppuu Lappeenrannan reitit Ryanairilta, koska ne palvelee pääosin venäläisiä. Koneesta 60 - 90% jos on venäläisiä, niin ei ne muutamaa suomalaista varten tänne jää lentelemään.

    Äänestä

  • Venäläisiä ei varmaan halpikset kiinnosta. Venäläiset ostavat Venäjälläkin suomalaisia tuotteita.

    Äänestä

  • harasoo. kirjoitti:

    Venäläisiä ei varmaan halpikset kiinnosta. Venäläiset ostavat Venäjälläkin suomalaisia tuotteita.

    koskaan käynyt Tampere-Pirkkalassa, kun tuollaisia päästelee suustaan. Ainakin Lentoparkin alue on tupaten täynnä autoja, joissa on venäläiset rekisterilaatat.

    No voihan olla että niiden kyytiläiset on halunnut lentää Tampereelta Kööpenhaminaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Suusta lipsuu taas kirjoitti:

Rynkky katselee pohjolan sisälentoja
http://www.kauppalehti.fi/etusivu/ryanair katselee pohjolan markkinoita/201302354219

Siihenhän tuo matkatavarapolitiikka sopisi paremmin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu