http://jyrkikatainenvalhe.blogspot.fi/2012/04/krpn-esitutkintapoytakirjat-ja-katainen.html
Pähkinänkuoressa:
Kuopiossa pidettiin 27.11.1999 Pohjois-Savon Kokoomus ry:n syyskokous. Tähän kokoukseen osallistuivat mm. Pielaveden, Siilinjärven ja Varkauden Kokoomuksen nuoret ry:n edustajat.
He esittivät valtuutuksensa pöytäkirjaotteilla.
Esitutkinnassa (kuulusteluissa) on ilmennyt, ettei em. nuorten kokouksia ole pidetty pöytäkirjanotteissa mainituilla tavoilla, vaikka jokainen niistä on todistettu oikeaksi kahden henkilön allekirjoituksin. Alkuperäiset pöytäkirjan otteet ovat hävinneet. Kukaan ei muista tai tiedä missä ne ovat. Kukaan ei tiedä tai edes muista kuka on tehnyt alkuperäisistä pöytäkirjoista otteet. Kukaan ei muista tai ei tiedä keneltä on saanut allekirjoitettavakseen pöytäkirjanotteet.
Jyrki Kataisen väärennös
5
329
Vastaukset
- enemmän tekoja heti
http://issuu.com/sykkeessa/docs/sykkeessa_1_2014
Oliko järkevää hajoittaa Soisalon Perussuomalaiset ry:n toiminta Kari Holopainen ja kumppanit.
Perus Pekka on kaiken tällä alueella pannut alulle, kiitos hänelle. Tunsin miehen hyvin ja oli aidosti myös Leppävirran asialla kuten Liisalan silta hankkeen juhlissa Sorsakoskella 2010. - Tutkintapyyntö
Tästä jutusta tuli tutkintapyyntö erään kuopiolaisen kokoomukselaisen edustajan taholta. Siinä tämä edustaja katsoi, että hänen etujaan oli loukattu, koska näin hänet syrjäytettiin ehdokkuudesta vaaleissa.
Tutkinta tehtiin ja lopputulos oli, että asia katsottiin "jäsentenväliseksi" taistoksi.
Tästä ei tullut sitten syytettä kenellekään.
Ilmeisesti näitä mainittuja kokouksia ei oltu edes pidetty tai ehkä oli soiteltu toinen toisilleen ja ajateltu, että kyseessä on kokous. Pöytäkirjan ote tästä kuitenkin oli olemassa, koskapa Katainen edusti sitten Kokoomusnuoria ja tuli valituksia vaaleihin ehdokkaaksi.
Sellaista tämä sekoilu puolueissa on. - Terho jatkoon
http://www.ilkka.fi/mielipide/yleisöltä/keskusta-hoynayttaa-suomen-kansaa-1.1537750
- Kertoisiko joku
Kuka vahvaksi ehdokkaaksi Leppävirralta 2015. Jos Pesonen ja Keto eivät asetu ehdokkaaksi?
Mielenkiintoinen taulukko Varkaudesta 2011 vaaleissa. Perus Pekka sai yksin enemmän ääniä, kuin Pentti Oinonen ja Jukka Kotimäki. Kuten muistetaan Pentti Oinonen sai Pohjois-Savossa suurimmän äänimäärän ja tuli kansanedustajaksi Jukka Kotimäki taas on vara kansanedustaja.
Mitä ennustatte nyt varkaudessa ,kun Rajamäki ja Haapala puuttuu listoilta jos Perus Pekka lähtisi taas ehdolle?
http://yle.fi/vaalit/tulospalvelu/2011/kunta/varkaus_ehdokkaiden_aanimaarat_915.html
Web of Trust
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
20v on otettu kiinni
Tulipalo oli sytytetty joten murhasiko ex omat lapsensa ja heidän Äidin. Tuskin sitä kukaan ohikulkijakaan sytytti.1419382Somali ei kätellyt Stubbia Linnan juhlissa
Miksei somali osaa noudattaa hyviä käytöstapoja. https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/563a3dea-fa3f-41f3-b64f-406d26735364Kuka on menehtynyt?
https://yle.fi/a/74-20198293 Kuulemani mukaan ryyppyporukka ollut hapualla ja kuolemanenkeli (F.G) eli mies jonka seuras273719- 472563
IL - Auerin lapsia oli houkuteltu rahalla Annelin puolelle?
16:12 Outoja väitteitä Sijaisäidin mukaan Auerin lapsia koetettiin houkutella nettipalstoilla muuttamaan kertomuksiaan252184- 701934
Savonlinan perhesurma, epäilty mies romani, äiti kantaväestöä
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011676508.html Savonlinnan seudun romaniyhdistyksestä kerrottiin lauantaina IS:lle, e1361908Savonlinnan murhapolttaja romani
Ainakin IS kertoo. Arvasin heti ettei ole normi valkolainen suomalainen.2311700Nainen, ota nyt rauhallisesti
Älä ota kaiken maailman murheita päällesi. Sulla on tapana ottaa elämä liian vakavasti. Ei aina, mutta joskus menee vähä1391444- 391260