Emuöljy

zippp

Tuli emuöljyä ostettua kun niin hyviä kokemuksia siitä netistä luin (käytän aknearpiin), mutta ongelmana on kyseisen öljyn imeytyminen. Vaikka laittais vaan vähän niin ei imeydy kunnolla ja jättää semmoisen "kalvon" iholle, jonka sitten pyyhin pois kun suurin osa öljystä on imeytynyt, joka siis aikaa viekin.
Kyseisen öljyn pitäisi olla ihan laadukasta, samaa pulloa pikaisen googletuksen perusteella kaupataan pitkin jenkkien markkinoita.
Onko muilla emuöljystä kokemuksia miten on imeytynyt ja ennen kaikkea kuinka hyvin auttanut aknearpiin?

7

4014

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Face 43x

      Käytä öisin niin ei haittaa vaikka vähän kiilteliskin,
      jos se on aitoa 98-100% emuoljyä se imeytyy kaikkien ihokerrrosten låpi paremmin kuin mikään muu aine.
      Itse olen käyttänyt vasta pari viikkoa ja toistaiseksi voin vain
      sanoa että iho näyttää paremmalta,tasaisemmalta,nuoremmalta ja tälläistä
      vaikutusta en ole saanut millään muulla voiteella, mutta kuten sanottu
      ehkä käytämme eri valmistajien tuotteita.

    • zippp

      Purkissa lukee "100% pure australian emu oil" eli ihan täyttä tavaraa on. Saattoi olla että alussa käytin öljyä hiukan liikaa kerrallaan, kun vain hieman laittaa ongelmakohtaan niin kyllä se varsinkin suihkun jälkeen (iho kuiva) ihan hyvin imeytyy. Tosin oma ihoni on muutenkin sellainen että vaikka olisi kuinka kevyt ja rasvaton voide niin ei kovin nopeasti imeydy.
      Nyt 4 päivän käytön jälkeen (monta kertaa päivässä olen lisäillyt) muutama arpi on jo alkanut selvästi haalistua ja yksi tuloillaan ollut finni (josta olisi ennusmerkkien mukaan tullut suht iso) rauhoittui öljyn ansiosta, joten suosittelen kyllä!

    • Face 43+

      Juu kyllä tätä ennen käyttää kuin jotain ihoa syövyttäviä
      happoja jotka ehkä solutuhon ja solumuutosten vuoksi
      aiheuttaa ihosyövän joka poistetaan leikkaamalla sekä 4 cm ympåröivää
      kudosta,silloin ei muutama aknekuoppa tunnukaan pahalta.

    • Hyväksikäyttöä
    • Face 43+

      Niin mitä tuossa lähettämässäsi linkissä piti löytää?
      Muutaman tavallisen ihmisen mielipide emo-öljystä...
      Jotka todennäköisesti eivät koskaan itse kokeilleet tai edes tiedä
      mistä puhuvat,mutta kommentoida täytyy koska muutakaa enää elämässä ole.

      Itse tiedän että emu-öljy on ainoa tähänastisista kokeilemistani aineista jolla on suotuisia vaikutuksia arpiseen ja epätasaiseen ihooni ja koska se todella halpa(10-20€),ihmeitä se tee mutta kokeilleppa ja kuunteleppa lähimmäistesi
      kommentteja paremmasta ihostasi.
      voin suositella sitä kaikille ,ja parhaiten öljy auttaa sarveistuneen kuivuneen
      ihon normailsoinnissa sekä sitä kautta estää aknetulehdusten muodostumista.

    • arvet kertovat elämä

      Itsekin tilasin tätä ihmeainetta (11e) ulkomaisesta nettikaupasta luettuani ihmisten suosituksia. Katsotaanpa. Tässä naamataulussa on ehkä noin 100 aknearpea.

    • jitti

      Käytän kasiini soriakseen.auttaa ja on hyvä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      106
      2679
    2. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      113
      2004
    3. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      69
      1596
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      28
      1294
    5. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      25
      1139
    6. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      85
      1044
    7. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      53
      1042
    8. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      96
      1034
    9. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      127
      1032
    10. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      363
      970
    Aihe