turbo vinkuu

Peugeot 306 diesel turbo on alkanut vinkumaan voimakkaasti. Mikä voisi olla vikana,turbon laakerit vai muuta ja mitä on odotettavissa. Paljonko uusi turbo tai korjaus maksaa?
1457
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Siellä on yksi turbon siivistä jostakin syystä mutkalla. Kun et nyt turhia ajele vaan viet remppaan niin selviät alle 1000 eurolla. Jos jatkat ajamista niin epätasapainossa oleva turbo poksahtaa totaalisesti ja maksat tuplasti tuon. Kokemusta asiasta on...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


keke kirjoitti:

Peugeot 306 diesel turbo on alkanut vinkumaan voimakkaasti. Mikä voisi olla vikana,turbon laakerit vai muuta ja mitä on odotettavissa. Paljonko uusi turbo tai korjaus maksaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu