Mä mietin että miten saisin siskoni, jolla on aivohäiriö päässään, lopettamaan minun kiusaamiseni. olen 13 ja hän 8. joka kerta kun se tulee koulusta, niin se alkaa ensin ärsyttää mua, sitten se alkaa huutamaan ja lyömään. olen kokeillut sitä että en reagois millään tavalla mutta ei auta. sitten lähes joka yö se herää ja alkaa itkee "isiä" eli hokee näin "iisiiii!!iiissiiii""isii" sen takia en saa nukkua kunnolla ja siks myöhästelen koulusta sen takia. ja kaikki kysyy multa, "miks noin pahalla päällä" ja aina sama vastaus: mun RIIVATTU SISKO! kokeetkin alkanu laskee sen takia. ennen oli ysejä ja kaseja. nykyään kutosii ja seiskoja :( vanhemmat on yrittäny puhuu sille mutta ei se auta.
vinkkejä miten sen saa rauhoittumaan yöks ja lopettaa mun kiusaamisen?
Mun RASITTAVA sisko..........
the-n1k0
0
170
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2442165- 1891644
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä461302Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad501005- 41816
- 14800
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30771Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21760Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .25746Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46647