Poika: (7v) hampaat rikki, huutaa kipua joka päivä - ei saa hammaslääkäriaikaa. Vanhempi poika (15v) kaikki euhampaat rikki - ei pääse hammashoitoon, Äiti: Kaikki hampaat lohkeilleet, murentuneet - ei pääse hoitoon. ISÄ: hampaat mädäntyneet, tippuvat yksi kerrallaan - kivut jo pois. Luovuttanut. UKKI: hampaat mädäntyneet, eikä enää välitä. MUMMO: hampaita ei enää, ei saa tekareita, nielee liemiä, ei saa enää ravintoa, kuolee kohta nälkään.
KUKA AUTTAA KAJAANIN RIKKINÄISIÄ HAMPAITA?
Olemme jonottaneet jo koko perhe yli 2 vuotta. Mitään ei tapahdu!
KUKA AUTTAA KAJAANIN RIKKINÄISIÄ HAMPAITA?
Olemme jonottaneet jo koko perhe yli 2 vuotta. Mitään ei tapahdu!
Vastaukset 17
Vanhimmat
Hölynpölyä on juttusi.
TOTTA. Naapurit, tuttavat, perheelliset kertoo ihan samaa. Kajaanissa ei pääse hammashuoltoon. Yritäpä soittaa! Väliaikaispaikkoja laitettiin veljelleni 5 kpl peräjälkeen ja ne ovat jo kuluneet pois. Hammas tippui kivuttomasti lattialle. Ei saa pysyvää paikkaa hmpaaseensa hänkään. Siskon hampaat täysin seulana. Revi siitä - HAMPAITA!
Mene sinne mamujen hammashoitojonoon, se vetää.
Onko niillä oma jono ?
Höpö höpö. Yksityisellie mars, menee ne rahat turhempaankin.Yksityiselle et varmaan taida edes päästä, ne kun ottaa meitä entisiä asiakkaita tietenkin kiireellisimpänä.
Jos lapsesi huutaa kipua joka päivä, niin kai älyät mennä jo päivystykseen? Haloo?
Ootko muistanut soittaa ja kysyä asiasta? Vai odotteletko että ottavat yhteyttä sieltä päin?
Jätähän röökipena röökit ostamatta ja siddukkasari sidukat kauppaan, niin riittää hampaattomalle karkin ja energiajuomien lipittäjäpojalle vähän rahaa että pääsee yksityiselle :c)
Meillä on heikot kalushtot. suusssha. Kai me shitten koko shuku jouvetaan kuolta poish teitiä hienohampahishia s..h..häiritsshemässhtä
Pesisitte ja huoltaisitte niitä hampaitanne ajoissa, niin ei tarvitsisi itkeä täällä. Nykyihmisillä ei tunnu olevan mitään omavastuuta itsestään. Kaikki vaan terveydenhuollon syyksi.
Kirjoittamisen tasosta päätellen teillä taitaa olla heikkoa kalusto muuallakin kuin vain suussa.
Taitaa olla hampaat se pienin ongelma teidän perheessä. Ja jos olet lasten hampaat päästänyt tuohon kuntoon, tunnetko olevasi hyvä vanhempi nyt. Olisit käyttänyt kortsua silloin joskus, niin ei tarttis nyt itkee kuin omia hampaita.
PROVO............provo.......
Kyllä vielä Uunonki hampaat jää toiseksi meidän faijan kans ,on meinaan niin huonot sillä hampaat.Kohta 18 kuukautta menny eikä aikaa ole tullut,kun soitettiin niin sanoivat ei voi mitään jonot on pitkät.
MOI! käyppäs puuilosta ostamassa/varastamassa apinanleuka pihdit ja pyydä ystävääsi tempasee hamppisi pois,jos sulla semmosia on....
Itse kävin hammasllääkärissä hoitamassa tulehdusta ja samalla hammaslääkäri hioi hampaita ja vuoden kuluttua hiotuissa hampaissa oli reikä. Aikoinaan ihmiset saivat hampaisiin reikiä, kun söivät leipää missä oli hiekanjyväsiä. Ei ole mitään niin syövyttävää ainetta mitä ihminen voisi syödä, joka kuluttaisi suojakerrosta hampaissa.
Vetäkää vaan lisää niitä energiajuomia, niin on maha ja hampaat paskana. Se on teille turvenuijille ihan oikein.
Kysyit
"KUKA AUTTAA KAJAANIN RIKKINÄISIÄ HAMPAITA?"
Voi eiiiih, onko Kajaanilla hampaat ja ne on rikki?
Minua ja kukkaroani ne Kajaanin verottajan hampaat puree kovasti.
Toivottavasti ne Kajaanin hampaat putoaisivat ihan kokonaan pois.
Olis mukavampaa, jos olis hampaaton Kajaani - eikös?
Mutta jos hampilääkäriä etsit, niin onhan noita, ja hoitoon ihan varmasti pääsee.
Mutta jos tyytyy odottelemaan jossain jonossa, niin saapihan sitä ootella...
Aika omituinen oli aloituksesi.
Muistakaa pestä hampaanne huolellisesti ja käyttäkää yksityisen hammaslääkärin palveluja, niin kyllä pysyy legot kunnossa