En halua käydä armeijaa, en sivaria, en rangaistusta. Vain siksi ettei kiinnosta ja se hukkaan heitett aika. Minulla on tänävuonna kusunnat enke mene edes sinne.
maailma on kehittynyt mitä vapautuksiin tulee,
Käyn yhdellä tai useammal psykiatrilla kertomaas itsemurha.ajatuksista. Kannabis ja alkoholiongelmastani, Spontaanista väkivaltaisuudestani.
Jos ei vapautus tule viillän itseäno julkisella paikalla. Poliisi tulee paikalle samoin ambulanssi. Kerron tekeväni itsemurhan mikäli minut pakotetaan armeijan alistukseen.
Tarpeen tullen alan paiskoa tavaroita pysk. vastanotoola. Kyllä vapautuksen saan ei aio totella käskyjä edes kutsuntatilaisuusksissa. Aion häiriköidä huutaa kapiaisten simienalla, rikkomalla paikkoja. Ihan hyvin viitää kummatkin rantaaet auki ja huutaa kuin ville-eläin.
Vapautus tulee. Jos joudun käsytettäväksi. Aloitan sellaisen riehunnan, että toiset sassa tilanteessa oleavt. Alkaavat pelkäämään minua.
Armeijaan en mene, en srita asevelvollisuut en sivari ym.
OLen häirikkö joka passitetaan mielisairaalaan. Ja sieltä kirjoitetaan uusi EI KELPAA PALVELUKSEN.
En ole isänmaallinen. Pyyhin takapuoleni somenleijona wc-paperilla.
Kertokaa te soiset siellä kutsunnoissa, ettei huvitatulla. Jos joudut sinne sekoile sinuun kiinnitetaan huomiöt ja voit saada vapautuksen.
Elän jo nyt tuilla eikä minulla ole koulutusta muutakuin peruskoulu. 450e/kk sillä kieltäydyn jakossa myös työnteosta.
valtiomme on vanhanaikainen huono maa, joka olettaa kaikkiean miespuolisten käyvän armeijan.
JOs sinne joudun, näkevätkän minut. Viillän ranteet auki ja villään itseäni muualtakin.
Ja villän toisten nähden.
Jos ei minua vapauteta jään kotiin odottamaan poliisin hakua. Poliisein tulleesa olen viiltänyt jo kurrkuni auki sitten viranhaltijat vievät minut sairaalaa ja siitä mielisairaalan.
Miksi minun pitäisi suoritta asevelvollisuus olenko jollekkin velkaa.
Siirrytään palkka-armeijaan.
valtion pitää jättä itsemurhakandidaatin, viiltelijä ja kaikki halukkaat rauhaan.
Pois kansalaisuus minulta... Suomi on huonomaa, joka ei ymmärrä miten huonosti nuoret intti-ikäiset miehet voivat.
Säästöäkin kertyisi, mikäli armeija lopetettaisiin.
Luulettko savanne minut ruotuun? Ette saa....
Vapautus mielessä.
talonmiehenmies
2
408
Vastaukset
- Vahva Nuori Mies
epin 5/5
- Hejio
Näytä tuo sun kirjoitus, ne antaa vapautuksen saman tien. Tosin joudut kyllä ammattiauttajalle, mut sehän ei näköjään haittaa (sanoisin jopa et siitä on sulle hyötyä..)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen VigeIius noIasi taas itsensä
Kun uhriutui vuonna 2024 (siis persujen "vahtivuorolla") Tampereella aloittaneen perheryhmäkodin toiminnasta. ”Leviää k1573423Persut ei kestä heidän johtajistaan tehtyä huumoria
Laajalti tiedostettu tosiasia on, että autoritaariset johtajat ja erinäiset diktaattorit eivät kestä heidän kustannuksel862277Kuka omistaa entisen Veljeskodin?
Kenellä on varaa pitää hiljattain remontoitua rakennusta tyhjillään? Tehdäänkö siitä Suomen kallein kirpputori vai mikä102257Kohtalokas laukaus
IL 20.9.25 "Ihminen kuoli baarin edustalla Kajaanissa Poliisi ei epäile tapauksessa rikosta." "Kajaanin keskustassa on k142199Työeläkkeen saamiseksi olisi tehtävä töitä
Meillä on Suomessa iso joukko ihmisiä, joilla olisi vielä työkykyä jäljellä, mutta joilta puuttuu arjesta mielekäs tekem332157Oli kiva nähdä sut
vaikkakin kaukaa ja nopeasti. Tiedän kyllä tasan tarkkaan missä mennään, joten anteeksi jos pilasin päiväsi, ei ollut mi272108Vasemmistoliitto peruisi sosiaaliturvan heikennykset
He palauttaisivat työttömyysturvan ja asumstuen suojaosat, eli saisi jälleen tienata 300 euroa kuukaudessa ilman tukien831932Joko alkaa menemään tajuntaan tämä yliluonnollinen yhteys?
Varmaan pikkuhiljaa. Muista olla kiltisti ❤️201823Jos voisit kysyä
Kaivatultasi vielä yhden kysymyksen, mikä se olisi? Aloitan: Mitä sinä halusit minusta?1561783Linux Mint asennus kaatuu heti alkuun
Tulee kernel panic BIOS-tekstin jälkeen. Yritän ensimmäistä kertaa asentaa Linux Minttiä vanhalle Windows 10 -läppärill91618