Kaupunginvaltuutettu, kansanedustaja ja puolueen varapuheenjohtaja Juho Eerolan rakettimainen nousu valtakunnan politiikan huipulle sekä puolejohtoon hakee vertastaan. Veitsenterävän älyn, lahjakkuuden, karisman, poliittinen pelisilmän sekä erinomaisten poliittisten valintojensa ansiosta vain taivas on rajana sille mihin kaikkeen Juho Eerolan on mahdollista yltää.
Ei ole vaikeaa ennustaa Niinistön istuvan presidenttinä täydet kaksi kautta, mutta tuskinpa kukaan yllättyy, vaikka Niinistön seuraajaksi valittaisiin puoluerajat ylittävää kannatusta nauttiva kotkalainen Juho Eerola.
Olivat Eerolan kateelliset puoluetoverit sitten mitä mieltä hyvänsä, tosiasia on, että kansanedustaja Juho Eerolasta on kovaa vauhtia kasvamassa koko kansan Presidentti ja puolustusvoimien ylipäällikkö.
Juho Eerola, tuleva presidentti
5
153
Vastaukset
- tarkkailija
NÄE UNTA VAAN
- hjugujk,,kuyjg
et jumpe oo tosissas... sanonko mitä... eerolasta
- suomentisu
No menestyihän Haavistokin hyvin vaaleissa, taustastaan huolimatta tai juuri sen takia. Toisaalta haavisto lienee etnisesti avarakatseisempi.
Niin eikä pidä unohtaa, edellistäkään presidenttiämme, joten voihan se olla, että.... - Paitsi että
Paavin virka olisi tässä juuri sopivasti katkolla ja mihin lienee aloittajalta unohtunut YK:n pääsihteerin tehtävä, siihenhän arabimaissa ja Pohjois-Koreassa suurta kunnioitusta ja arvonantoa nauttiva kotkalaispersu olisi omiaan.
- anti persu
eihä tollast voi tapahtuu ees unessa.....jotai rajaa sentää! Jos europarlamentaarikon virka ois "uran huipppu" ...
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1192725Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2151129Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701121- 401035
- 61021
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va38951- 36926
- 47914
Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke123883Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.36837