liian ujo ja kaiken lisäks sellainen hienohelma.
Mikä ei voi puhua asioista suoraan.
Mulla on taas sellanen ongelma ettei mulla ole mitään sanottavaa;D Joten et oo yksin ongelminesi.
Mikä ei voi puhua asioista suoraan.
Mulla on taas sellanen ongelma ettei mulla ole mitään sanottavaa;D Joten et oo yksin ongelminesi.
Vastaukset 30
Vanhimmat
En jaksa aina olla ääneessä ,mutta juttelen mielelläni hänen kanssa,
Kaikista vähiten olen hienohelma.
Tuskin osu kohdille.
facebookissa ollaan "kavereita"
Olkaa vaan. Täällä tuskin tartteette kirjotella. Miks te nössöt kirjoita suoraan niille ihmisille. Se toinen tuskin kirjoittaa kummempia jos ei ole kiinnostunut. Jos sinä olet kannattaa se kertoa, monessa tapauksessa sen toisen kiinnostus saattaa syttyä siitä jos kerrot itse olevan kiinnostunut. Eikä sen tuskin tartte olla mitään päätä huimaavaa.
Hän on vasta eronnut ,enkä haluaa liian tyrkky olla.
Selvä. Tyrkytä myöhemmin.
kiinnostusta on molemmilla ,sähköä ilmassa.
Kiva kuulla. Tsemppiä.
Jos nyt olisit juuri se minun kaipailemani:
No oon ujo joo, mutten nyt sanois hienohelmaks, se on kyllä oma käsitykses, joka varmaan tullu siitä että oot nähny mut usein laittautuneena (heh, sattuneesta syystä). Et vaan oo nähny mua työkamppeissa ;) Ja kyllähän mä puhua osaan, hölpöttelen aika paljonkin, kuten muistat... Ja näithän taannoin mut ilman meikkiäkin kaupassa.
No hyvä, voit sitten höpötellä. En nähnyt kaupassa en. Kiskase hihasta jos näät.
ainakaan niinkauan kun itsekään et puhu vaan tämmösiä nimettömiä viestejä rustaat mutta jos kerran ei oo mitään sanottavaa niin miksi sitten edes häntä enään ajattelet ?
on siis täysi paska suomeks sanottuna.
En mä nyt niin sanonut :D
sama se mulle on,mitä mieltä musta olet.
Onko siihen sitten aihetta. Ei kai se nyt ihan sama ole.
on se sama.ulkonäköni perusteella olen jo tottunut moisiin kommenteihin.mukamas olen leuhka,vaikka oikeasti olen nöyrä ja hiljainen.
NO mutta kuka sä edes olet. Mielummin nöyrä ja hiljainen kun ns. moottoriturpa, riippuu tietysti mitä sieltä turvasta päästä ulos. Ei täysin tuppisuukaan tietysti kovin hyvä ole.
kukas sä sitten olet?no,niin tai näin,olitpa kuka hyvänsä,niin neuvo sulle;kokeile joskus puhumista hänelle jota ikävöit ;D.mun pitääkin mennä taas..
mitä halvatun merkitystä sulle on jollain tuntemattomalla muijalla ?
no ei sitten mitään, mitä näihin tulee
kaikkea.
En kuitenkaan kaikille.
Ja heidän kanssaan olen ihan sopivasti ja sanottavaa löytyy sopivasti.
Ei kannata, ei ole pakkokaan, kun kerran hiertää.
Mikä ei sovi, sen voi haukkumatta ketään kiertää.
Taidat itse olla ujo ja hienohelma, vaikka olet mies. ;) Ehkä kaipaisit hieman toisenlaista seuraa, sitäkö yrität sanoa?
En nyt sanois :D
Eli sulla ei ole mitään sanottavaa, mutta haluaisit toisen puhuvan omista asioistaan enemmän ja suoraan sinulle. Tyypillisen nynny juoruperse tyhjäpää siis olet.
Olis se ihan kiva kuulla jotain toisen elämästä kun omasta jo tiedetään.
Juoruilija en ole vaikka pää voi olla ontto.
Niin että toisille ei tarvitse antaa mitään, kun on kivempaa istua yksin katsomossa?
Ei se noin ole koskaan mennyt.
Nynnykä nynnykä, olen kanssasi 100% samaa mieltä.
Aloittaja on hyvä ja jättää sen ujon tytön/naisen rauhaan. Nättinä naisena hän löytää varmasti miehen, joka arvostaa häntä sellaisena kuin hän on.
Aloittaja voi aitiosta jatkaa pelikentän seurailua, ehkä sieltä löytyy sinullekin joku. ;)
löydät hänestä negatiivisia puolia kerrottavaksi tänne.
Ihan vain vinkkinä yleisesti, että ihmissuhteet eivät ole yksipuolisia, paitsi paskimmat sellaiset. Kerro itsestäsi jotakin, jos haluat kuulla toisesta.
Diskleimeri vielä, että ei tarkoitettu henkilökohtaisesti tulkittavaksi: en ole kiinnostunut tällä palstalla kenestäkään.