Onko hyvä talutin ?

Bongasin facebookista Dogsportin uuden talutinmallin ja kysyn onko kellään kokemusta siitä ? https://www.facebook.com/pages/Dog-Cat-Dogsport/197532743617511?ref=hl

Miska
7209
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Minuakin kiinnostais...

Äänestä

on fleksi giant. Ehdottomasti. Fleksit ei tosin sovi aivan nuorille tai täysin kouluttamattomille. Mutta on best ever.

Äänestä
  • Mutta eihän flekseistä ollutkaan kyse, vaan tosta tietystä taluttimesta...

    Äänestä

Parhaan taluttimen saa ostamalla 20 metriä noin 5 millistä muovipohjaista halppisnarua. Siitä saa pätkittyä hyvän määrän taluttimia, joiden toiseen päähän sitaistaan kiinteä lenkki ja toiseen päähän nk. vapaasti liikkuva kuristava silmukka. Silmukka laitetaan koiran kaulaan ja se kiinteä lenkki taluttajan käteen.

Äänestä
  • seropitkin on halpoja

    Äänestä

  • Tilapäisiin pieniin siirtoihin oikein hyvä tuo narunpätkä

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miska11 kirjoitti:

Bongasin facebookista Dogsportin uuden talutinmallin ja kysyn onko kellään kokemusta siitä ? https://www.facebook.com/pages/Dog-Cat-Dogsport/197532743617511?ref=hl

Miska

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu