Toimisiko tämä paketti?

Onko yhteensopivia? Entä jotain parannettavaa? Tai halvempaa? SystemaStoresta.
Budjetti 800€

Emolevy: GIGABYTE GA-970A-DS3 AM3 DDR3 SATA6 ATX
Näytönohjain: XFX HD7850 1GB GDDR5 SNIPER ELITE V2
Prosessori: AMD Phenom II X4 965
Tuuletin: CM HYPER TX3 EVO 1366/1156/1155/AM3/3 /2
Muistikammat: KINGSTON HYPERX BEAST 8GB 1600MHZ DDR3 (2x4GB)
Virtalähde: Antec High Current Gamer 520W ATX23
Kovalevy: WD CAVIAR BLUE 1TB SATA 7200RPM 6Gb/s 64MB
DVD-asema: ASUS DRW-24B5ST 24X DVDRW BLACK SATA
Kotelo: COOLER MASTER SILENCIO 550 MID TOWER
6106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

juu muuten hyvä mut toi virta on vähä liian pieni kannattaa hommata mielummin 750w

Äänestä

Virtalähde isommaksi. Pikaisella laskemisella tuon koneen tehonkulutus tulisi olemaan yli 520W. 600-650W laadukas virtalähde on riittävä.

Äänestä

Pikaisella laskulla tuon virrankulutus on 250W.
Menkää itseenne huonot neuvojat.
Mutta tuota koteloa en ottaisi, koska varsinainen kiuas. Tämä tilalle: http://www.systemastore.fi/product_info.php?products_id=79672&osCsid=f7f7850540bc8cc2bdeac0b08b3daf54
Ja muistit halvimmat 1333MHz kapulat.
Ja emo tää: http://www.systemastore.fi/product_info.php?cPath=1_14_519&products_id=64002
Ja itse ottaisin Visheran: http://www.systemastore.fi/product_info.php?cPath=1_7_498&products_id=70440

Äänestä

Tuli mieleen hiljattain että miten saa parhaiten w-lanin toimimaan?

Äänestä

Kun olet kasaamassa konetta, niin ei siihen kannata usb wlania laittaa. Sisäinen kortti pci-express väylään on selkeästi varmatoimisempi. Vielä tärkeämpänä syynä niissä on kunnolliset ulkoiset antennit, joka parantaa oleellisesti kantomatkaa ja signaalin laatua. Tarpeen vaatiessa niihin voi laittaa pidemmän antennikaapelin kuuluvuuden parantamiseksi.

Omissa koneissa ovat nämä wlan-n kortit
http://www.verkkokauppa.com/fi/product/24324/sndg/D-Link-DWA-556-Wireless-N-PCIe-langaton-verkkosovitin

http://www.verkkokauppa.com/fi/product/6004/dhhxr/Asus-PCE-N53-kaksitaajuuksinen-N600-PCIe

Kummatkin toimivat vakaasti ja nopeudet ovat sitä mitä luvataan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


fourteen kirjoitti:

Onko yhteensopivia? Entä jotain parannettavaa? Tai halvempaa? SystemaStoresta.
Budjetti 800€

Emolevy: GIGABYTE GA-970A-DS3 AM3 DDR3 SATA6 ATX
Näytönohjain: XFX HD7850 1GB GDDR5 SNIPER ELITE V2
Prosessori: AMD Phenom II X4 965
Tuuletin: CM HYPER TX3 EVO 1366/1156/1155/AM3/3 /2
Muistikammat: KINGSTON HYPERX BEAST 8GB 1600MHZ DDR3 (2x4GB)
Virtalähde: Antec High Current Gamer 520W ATX23
Kovalevy: WD CAVIAR BLUE 1TB SATA 7200RPM 6Gb/s 64MB
DVD-asema: ASUS DRW-24B5ST 24X DVDRW BLACK SATA
Kotelo: COOLER MASTER SILENCIO 550 MID TOWER

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu