Olen jo useamman kerran lähettäny viestiä hoitajien kautta. Mutta ei. Psyk.hoitaja sanoi, että katellaan miten sujuu. Minä tiedän, että se lääke auttaisi. Ainoastaan ketamiinia tarjosi.
Minkä perkeleen takia se psykiatri ei määrää masennuslääkettä?
15
432
Vastaukset
- eräs vain
Jospa psykiatri kokee että sinun tilanteessa ei lääke ole se paras vaihtoehto. Sinun pittää ottaa asia esille uudelleen.
- ilmainen tohtori
se on harvinainen näky, ettei psykiatri halua määrätä lääkkeitä :D
- Jäiset Varpaat
ilmainen tohtori kirjoitti:
se on harvinainen näky, ettei psykiatri halua määrätä lääkkeitä :D
On kyllä ensimmäinen kerta kun kuulee, ettei psykiatri määrää lääkkeitä :D! Yleensä kirjoitetaan kassillinen ja lisääkin voitais kokeilla. Saa myös korvasärkyyn SSRI:tä.
- huijkioe
Jäiset Varpaat kirjoitti:
On kyllä ensimmäinen kerta kun kuulee, ettei psykiatri määrää lääkkeitä :D! Yleensä kirjoitetaan kassillinen ja lisääkin voitais kokeilla. Saa myös korvasärkyyn SSRI:tä.
on kyllä mullekin eka kerta. edellinen kirjoitti reseptejä minkä kerkes. nykyinen ei.
en kyllä ole varma onko psys.hoitaja edes kertonut terveisen, kun mitään ei kuulu. lupais soittaa jos tulee lääkitykseen muutosta, tai no eihän mulla sellaista edes ole. katellaan vaan. tiistaina sitten psyk.hoitaja taas kattelee. perkele. lääkettä nyt vaan tarttis.
- huijkioe
Olen ottanut asian jo esille kolme kertaa. Psykiatrille on jo aika muttei mulle ole vielä ilmoitettu milloin.
- 4+1
Minä taas kysyn että minkä perkeleen takia mulle määrätään masennuslääkkeitä kun jotkut muunlaiset lääkkeet olis parempia.
- huijkioe
Vaihdetaanko? Mitä sulle määrätään? Mulla on ketamiinia, lisää saisin jos vaan hakisin!
- 4+1
huijkioe kirjoitti:
Vaihdetaanko? Mitä sulle määrätään? Mulla on ketamiinia, lisää saisin jos vaan hakisin!
En oikein tiedä tuosta ketamiinista mitään. Rauhoittavia minä kaipaisin mut niitä ei lääkärit määrää. Tiedän vain että ne todennäköisesti auttais parhaiten ahdistukseen ilman ikäviä sivuoireita.
- yks666
namnam, ketku o rules.
- toinen666
missä tarjoillaan ketamiinia? mäkin tuun sinne :D
- huijkioe
Ei se psyk.hoitaja soita ei! Olen ollut vihainen eilsiillasta saakka ja mikään ei auta. Tarttisin tosiaan jotain lääkettä ennenkuin pää leviää kokonaan. Hemmetti.
Minkä takia ne lupaa soittaa, jos ei soita? Mulle on tehty nyt ainakin neljä ohista!
Soitin itse kerran psyk.hoitajalle ja se kuulosti todella vittuuntuneelta siellä toisessa päässä. Halusi vaan päästä eroon. Sitten sanoi seuraavlla kerralla kun tavtatiin, että voin soittaa hänelle jos menee huonosti. just joo! Lääkkeet eivät aina välttämättä ole ratkaisu
- psipsapso
Koska lähes kaikki psykiatriset lääkkeet ovat huijausta ja johtavat huomattavasti lyhentyneeseen eliniän odotteeseen. Ei ole mistään kemiallisesta epätasapainosta kysymys.
Psykiatrit uskovat lääkkeittensä haitallisiin sivuvaikutuksiin, koukuttavat ihmisiä lääkkeisiin ja sitä kautta haluavat kusettaa rahaa järjestelmästä ja murhata ihmisiä. Järkevämpiä lääkkeitä:
- paina nauru nappulaa! Huumori parantaa mielialaa
- jooga, meditaatio ja liikunta auttaa rauhoittumaan ja auttaa masennukseen
- silica ja lion's mane ovat nootropiineja jotka parantavat aivojen toimintaa ilman mainittavia sivuvaikutuksia
http://www.youtube.com/watch?v=g7rACI-WJEw - huijkioe
No ketamiinia määräisi. On mulla sitä jo kaapissa. Mutta haluaa masennuslääkettä! Ei sitten hoitaja soittanut, eli ei tipu. Tiistaina taas tavataan. Nyt kyllä sanon, ettei tää odottelua tosiaankaan johda mihinkään muuhun kuin hautaan.
- 4+1
Ihmettelen jos ei jollekkin muka Suomessa määrätä ssri-lääkkeitä kun minun mielestä niitä ollaan suorastaan tyrkyttämässä joka vaivaan nykyään. Bentsoja sitten taas on nykään melkein mahdotonta saada mistään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kumpi on sekaisempi - Koskenniemi vai Trump?
Koskenniemi haukkui Trumppia A-studiossa, niin että räkä lensi suusta. Sen sijaan Trump puheessaan sanoi, että Grönlant1693101Sannahan laski sähkön ALV:n 10 prosenttiin, Riikka runnoi 25,5 %:iin
Tässäkin nähdään kumpi on Suomen kansan puolella, ja kumpi omaa vastaan. Putinistipersuille Suomen kansa tulee aina vii441899Kolmen tuiki tavallisen demariahdistelijan nimet julki
Nyt tiedetään ketkä kolme oli niissä niin tavanomaisissa demarin jokapäiväisissä askareissa avustajia ahdistelemassa. K311894- 1981840
Saisinpa halata sinua joka päivä
ja kertoa miten paljon sinusta välitän. Vaikka olisi jommalla kummalla huono päivä, väsynyt päivä tai kiireinen päivä, a261680Riikka Purra perustelee hallituksen leikkauspolitiikkaa
Odotukset ovat kovat, mutta puhe on poikkeuksellisen onttoa jopa hallituksen omalla mittapuulla. Vastuu työnnetään alas,771276Kansalaispalkka ja maksuton joukkoliikenne
Noilla pienillä parannuksilla saadaan Suomesta taas hitusen parempi paikka peruskansalaiselle, joka elää ekologisesti ja881206Muistattekos kun kaupassa piti pyytää tavarat myyjältä
Edes kahvipakettia ei saanut itse valita, vaan myyjä nouti sen hyllystä tiskille. Jos osti jauhelihaa, niin se jauhettii1811075Martinan pankkikortti
Seiska uutisoi, että Martina antoi pankkilortin tyttärilleen. Siinä on vaan sellainen pointti, että pankkikorttia ei saa2111063- 211029