Valehtelijan eleitä kannattanee opetella tulkitsemaan.

Narsisti on ihminen joka ei tunne minkäänlaista empatiaa ketään kohtaan, ei edes omaa lastaan.
Narsisti kykenee olemaan todella uskottava lyhyellä aikavälillä. Loistava sosiaalinen seuraihminen.

Jossain vaiheessa pääsee helvetti irralleen. Mutta se tulee vaivihkaa kuin nurkan takaa.
8212
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Sehän on aivan kauheaa, jos ei tunne edes omaa lastaan kohtaan empatiaa.

Mistä heitä oikein sikiää?

Äänestä
  • No, ehkä heitä toisinaan jopa sikiää juuri noista lapsista, joita kohtaan oltiin ensin jääkylmiä, kunnes heistä tuli jääkylmiä. Onneksi mikään ei ole noin suoraviivaista kuitenkaan.

    Äänestä

osaakin tulkita luonnostaan, syntymälahjana melkeinpä. Eipä sekään silti vielä kesää tee.

Äänestä

Kyllä vaan, tunnen tuollaisen ja on riipaisevaa seurata kuinka ei edes oma lapsi saa empatiaa ja huomiota. Lapsi on vain tämän hlön tiellä... Kylmää, kamalaa ja julmaa :(

Äänestä

Eräs tuntee erään ja toinen tuntee erään ja kolmas tekee samoin.

Mitä tästä päättelemme?

Kukaan ei tunne ketään.

Äänestä
  • Juu narsisti haluaa saada naisen ihastumaan ja sit kun saa... Ei enää kiinnostakkaan,vaan on valmis uuteen kohteeseen! Näin olen havainnut! Harmi että narsistit ovat yleensä erittäin mukavia ja osaavat kyllä puhua naisen ympäri kaikilla valheillaan. Säälittävää!

    Äänestä

Itseasiassa narsisti kyllä kykenee empatiaan.Psykopaatti ei tunne empatiaa.Psykoosit ja muut mt-häiriöt on erikseen.Riippuvuuskin on sairaus.
Se että toinen ei vastaa tai tunne samoin ei tee narsistia joten voisitko ystävällisesti kirjoittaa toiselle palstalle!Narsistivanhempi osittain on ylpeä ja rakastaa lastaan mutta lapsi on lisä narskun erinomaisuuteen, vrt. "arvokas tuote".Narsisti ei siedä heikkoutta, varmaan etenkään läheisiltään jotka ovat osa hänen arvoaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yllätys kirjoitti:

Narsisti on ihminen joka ei tunne minkäänlaista empatiaa ketään kohtaan, ei edes omaa lastaan.
Narsisti kykenee olemaan todella uskottava lyhyellä aikavälillä. Loistava sosiaalinen seuraihminen.

Jossain vaiheessa pääsee helvetti irralleen. Mutta se tulee vaivihkaa kuin nurkan takaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu