likka/piika kotiin

Perhe Riikonen Espoo

Lapsille hoitaja ja myös kodinhoitoa.Omakotitalossa siivousta, pyykinpesua ja silitystä.Lapsia on neljä ja kaikki hoidetaan kotona.4v , 2v kaksoset ja 7kk.
Saisit olla ahkera, työhön tarttuva, reipas, huolellinen ja kokemusta/koulutusta lastenhoidosta varsinkin pienten lasten kanssa.Meillä on kotona säännöt, joita myös lastenhoitajan tulee noudattaa.Emme hyväksy tupakointia tai alkoholin käyttöä.Hyvät tavat on avainsana ja meitä tulee puhutella rouva ja herra.Asumme arvostetulla omakotitalo alueella Espoossa rauhallisessa ympäristössä.Ensisijaisesti otamme työhön vähintään lukion suorittaneen.Palkka on vielä kysymys, jota pohdimme.Ensin haluamme nähdä hakijan.Kuitenkin vähintään 5.50e.Vapaapäiviä viikossa yksi päivä (su)ja töitä ma-la klo 6- n.16.00 riippuen haluammeko vielä palveluita sen jälkeen.

4

258

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • en menisi

      Ei voi olla totta. Tuollaiseen paikkaan en menisi maksustakaan, ja noin surkea palkka vielä, varmaan sitten keksitte jonkun pikku syyn, että voisitte teettää töitä ilman eestä? .paremmin saa rahaa siivoustyöstäkin n.8 e/tunti.

    • Alaikäinen

      Nyt ei jaksa oikein naurattaa, mutta ihan hyvä juttuhan tuo on :D

    • Järjetöntä

      Miten lukio vaikuttaa siihen että on hyvä lastenhoitaja? Itse en ole käynyt lukiota vaan lastenhoitajan KOULUTUKSEN. Ei lukiolla niitä lapsia hoideta! Ja kyllä lastenhoitaminen on ihan kunnon työtä jota tehdään isommalla palkalla. Huhhuh... en edes tiennyt että tuollaisia ihmisiä on vielä olemassa. Mutta kaikkea hyvää teidän lapsille kaikesta huolimatta!

      • Nanny91

        Tämä nyt on selvästi ihan joku pilailujuttu. Ei kannata ottaa tosissaan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävöin sinua kokoyön!

      En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun
      Ikävä
      69
      4899
    2. KALAJOEN UIMAVALVONTA

      https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar
      Kalajoki
      192
      3840
    3. Hukkuneet pojat kalajoella pakolaisia?

      Eivät osanneet suomea nimittäin.
      Maailman menoa
      188
      3611
    4. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      78
      3279
    5. Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin

      Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo
      Tunteet
      50
      2979
    6. Älä mahdollisesti ota itseesi

      En voinut tietää. Sitäpaitsi.. niin
      Ikävä
      25
      2004
    7. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      24
      1961
    8. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      185
      1833
    9. Ota nainen yhteyttä ja tee Tikusta asiaa?

      Niin sitten minä teen Takusta asiaa.
      Ikävä
      30
      1696
    10. Metsästysmökki

      Metsästyskortti saapui. Lisäksi metsästysmökki varata!
      Kuhmo
      43
      1405
    Aihe