miehen pornon katselu

noloissaantaasen

Taas yksi näistä yleisimmistä narinan aiheista.. Kuk mies kattoo pornoa. Tekee sen kylläkin "piilossa", katselee alastomia ja vähäpukeisia naisia musiikkivideoilta, kaupungilla, rannoilla jne.

Touhu on varmaan joo ominaista miehille (vaikkakaan kaikki miehet eivät sitä katsokkaan????) , mutta itselle ainakin aiheuttaa suunnattoman häpeän tunteen omasta vartalostani. En ole mikään läski tai ruma, mutten myöskään mallin mitoissa.

Eipä tee mieli olla alasti miehen edessä kun kertoi katselevansa "pornahtavaa materiaalia". Pakostakin vertailen itseäni noihin pornoleffojen naisiin ja muihin täydellisen kropan omaaviin.

Miksi miehet (tai miksei naisetkin, itse en tätä kyllä tee :o ) katselevat pornoa ja naisia jotka ovat vähäpukeisia, täydellisen kropan omaavia, elleivät itse haluaisi sellaista naista?? Tyytyvätkö he sitten vaan siihen, mitä saavat, mutta haikailevat silti noiden täydellisten naisten perään, vai mikä hemmetti tässä on jujuna....

Ahdistaa, ja hävettää olla oman itteni vartalon omistaja.

9

677

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pää pystyyn

      Ymmärrän sua koska koen samanlaisia tunteita välillä. Silloin kun olin pikkuvauvan äiti se tuntui kurjalta kun elämä oli muutenkin muutosvaiheessa ja uusi identiteetti hakusessa. Älä häpeä silti itseäs! Ei sun tarviikaan niiltä näyttää. Tissi- ja alapääleikkauksia, meikkiä tajuton määrä yms. ni kyllähän ne erilaiselta näyttää ku tavan nainen. Kuvankäsittelyä unohtamatta.

      Ootteko jutelleet ihan asiallisesti siitä, siis että kertoisit vaan mitä kurjia tunteita mielelläsi on? Ei ne miehet ymmärrä (ainakaan harvoja lukuunottamatta) että nainen voisi siitä edes tuntea pahaa mieltä, kun "nehän on vaan siellä videolla" yms. :)

    • noloissaantaasen

      Jos meidän tavallisten naisten ei tarvitse näyttää noilta pornofilmien naisilta tai muilta miesten silmän iloilta, niin miksi he sitten haluavat katsoa heitä? Tämä on se päällimmäinen kysymys, mitä olen pitkän aikaa jo miettinyt..

      Dieetti aloitettu, jos sais sillä vaikka vähän kohotettua itsetuntoa, vaikka itse painoa ei varsinaisesti tarvitsiskaan tiputtaa, mutta ehkä haen tälläkin toiminnalla enemmän sitä, että ehkä mies tyytyis enemmän meikäläisen katteluun ja jättäis vähemmälle muiden katselun, vaikka kuinka vakuuttaa että rakastaa vartaloani.

      Miksei itsetuntoa saa ostettua uutena kaupoista? ;) :)

      • edellinen kommentoija

        Niin,en mä itsekään siihen usko mitä moni sanoo, ettei miehet katso niitä naisia niin paljon kuin sitä toimintaa. Varmsti katsoo. Tässä onkin se että kuinka saavutamme mielenrauhan sen asian suhteen, että miehet niitä haluavat katella vaikka nainen olisi kotonakin.

        Itse olen hoikka ja huolehdin kyllä ulkonäöstäni, silti olen kärsinyt aina jostain hiirulaiskompleksist, tunnen että sulaudun seiniin tylsällä ulkonäölläni yms. Niin kyllähän sitä vähän mitättömäksi itsensä tuntee kun toinen tollasia katselee. Pitää vaan olla ajattelematta koko pornoasiaa! Ja keskittyä vahvistamaan omaa itseluottamusta.


    • mää oon hiuka tukeva

      sinuna en olisi siitä huolissani....siinä voi makuuhuoneelämä parantuakin...=)

    • naisetkin tykkää

      Vanha aloitus jo, mut kerron silti oman näkemykseni.
      Ei miehet pornoa katso sen takia että niissä näkyy nättejä tyttöäjä vaan koska niissä on seksiä. Se on se mikä kiinnostaa ja piste.
      Mitä pahaa siinä on?
      Mäkin katon pornoo vähintään kerran viikossa.
      Mä olen sentään nainen, ja ihan hyvän näköinenkin. En mä niitä mimmejä kato sillä et saisin jotain meikkivinkkejä vaan et kun tekee mieli, se on aika normaalia!
      Ja kun olen suhteessa niin katsotaan miehen kans yhdessä.
      Yleensä ne on sellasia "female friendy"-elokuvia, eli enemmänkin rakastelua kuin panemista.
      Naiset, mikään ei ole miehestä niin luotaantyöntävää kun epävarmuus omasta kropasta. Oppikaa rakastaan itseänne, niin mieskin rakastaa just sellaisenaan. Katsokaa niitä pätkiä vaikka netistä ensin itseksenne, hyviä sivustoja on paljon. Ne on lyhyitä pätkiä eikä tarvi tuntikausia katsoa mitään b-luokan jyystämistä.
      En nyt tänne varmaan voi laittaa linkkejä mut hakusanoilla female friendy porn tms. löytyy youtube-nimen kaltainen sivusto, jonne on kategorioitu kaikki seksityylit. Sieltä esim. romantic-osiosta löytyy mun mielestä naisten mieleisiä klippejä.
      Ja kun katselette niin älkää katsoko sitä naista, et onpa se laiha tai kaunis tms. vaan nauttikaa siitä fiiliksestä.
      Seksi on kaunis ja kiva asia, miehet ja naiset nauttii siitä ihan samalla tavalla. Miehet on vaan mutkattomampia sen asian suhteen.

      • naisetkin tykkää

        Kirjoitusvirheitä
        Siis "female friendly"...


    • halloota

      Vika ei ole ap n kropassa vaan miehensä korvien välissä. Älä kanna miehesi ongelmia ettei kykene aikuistumaan. Sit kun kyllästyt epäkypsään touhuunsa ja että olet valinnut seuralaisen, joka saa sinut tuntemaan itsesi epäviehättäväksi, niin sit voit jättää sen ihmisen, joka ei kykene olemaan sun kanssasi.h

    • turhaa napinaa

      Ihmisten katsominen bikineissä uimarannoilla, uimalassa ym julkisissa paikoissa ei ole estettävissä, jos sellaisesta suuttuu, parisuhde ei ole sinua varten

    • katse peiliin

      Miehet on aina se sylkyastia jota voi syyttää, miksi naiset suostuu porno kuvauksiin ja miksi niitä on tarjolla niin paljon, ne kaikki pornosivut pitäis sulkea, tai estää, mutta sellaiseen ei ole tahtoakaan. Menisivät naiset itseensä ja ei suostuisi esittämään itseään , mies poloisetkin säästyisi turhilta syytöksiltä. Jos jokainen näkisi omat syntinsä ja niistä haluaisi tehdä parannusta niin maailma olisi erilainen paikka elää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arvaa miten paljon

      Haluan sua?
      Ikävä
      95
      1792
    2. Kolme miestä joukkoraiskasi nuoren naisen metsässä Helsingissä.

      https://www.hs.fi/helsinki/art-2000011193871.html?utm_medium=promobox&utm_campaign=hs_tf&utm_source=is.fi&utm_content=pr
      Maailman menoa
      239
      1705
    3. Mitä toiveita ja ajatuksia sulla

      On kaivattusi suhteen?
      Ikävä
      91
      1383
    4. Sunnuntai terveiset kaivatulle

      Maa on vielä valkoinen vaikka vappu lähestyy, otetaan pitkästä aikaa pyhä terveiset kaivatullesi tähän ketjuun !!
      Ikävä
      67
      1044
    5. Aika usein mietin sitä

      Että miksi juuri minä olen se jonka kanssa haluaisit vakavampaa? Mikä minusta voi tehdä sellaisen että koet niin syviä t
      Ikävä
      46
      941
    6. Rakastan sinua ja

      Tiedät sen.
      Ikävä
      47
      928
    7. Eräästä kalastuksenvalvojasta leviää video !

      Ennemmin tai myöhemmin tänne palstalle tulee videonpätkä, jossa kerrotaan paikallisesta "kalastuksen valvojasta". Ei si
      Suomussalmi
      9
      924
    8. Miksei voitaisi vaan puhua asiat selväksi?

      Minulla on ollut niin kova ikävä sinua, etten oikein edes löydä sanoja kuvaamaan sitä. Tuntuu kuin jokainen hetki ilman
      Ikävä
      38
      918
    9. On ikävä sua

      Rakas ❤️.
      Ikävä
      46
      872
    10. IS Viikonloppu 26.-27.4.2025

      Koviksen ovat laatineet Eki Vuokila ja piirrospuolista vastaa Lavonius, jolloin 2,5 vaikeusasteen ristikko on saatu aika
      Sanaristikot
      38
      858
    Aihe