miehen pornon katselu

noloissaantaasen

Taas yksi näistä yleisimmistä narinan aiheista.. Kuk mies kattoo pornoa. Tekee sen kylläkin "piilossa", katselee alastomia ja vähäpukeisia naisia musiikkivideoilta, kaupungilla, rannoilla jne.

Touhu on varmaan joo ominaista miehille (vaikkakaan kaikki miehet eivät sitä katsokkaan????) , mutta itselle ainakin aiheuttaa suunnattoman häpeän tunteen omasta vartalostani. En ole mikään läski tai ruma, mutten myöskään mallin mitoissa.

Eipä tee mieli olla alasti miehen edessä kun kertoi katselevansa "pornahtavaa materiaalia". Pakostakin vertailen itseäni noihin pornoleffojen naisiin ja muihin täydellisen kropan omaaviin.

Miksi miehet (tai miksei naisetkin, itse en tätä kyllä tee :o ) katselevat pornoa ja naisia jotka ovat vähäpukeisia, täydellisen kropan omaavia, elleivät itse haluaisi sellaista naista?? Tyytyvätkö he sitten vaan siihen, mitä saavat, mutta haikailevat silti noiden täydellisten naisten perään, vai mikä hemmetti tässä on jujuna....

Ahdistaa, ja hävettää olla oman itteni vartalon omistaja.

9

708

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pää pystyyn

      Ymmärrän sua koska koen samanlaisia tunteita välillä. Silloin kun olin pikkuvauvan äiti se tuntui kurjalta kun elämä oli muutenkin muutosvaiheessa ja uusi identiteetti hakusessa. Älä häpeä silti itseäs! Ei sun tarviikaan niiltä näyttää. Tissi- ja alapääleikkauksia, meikkiä tajuton määrä yms. ni kyllähän ne erilaiselta näyttää ku tavan nainen. Kuvankäsittelyä unohtamatta.

      Ootteko jutelleet ihan asiallisesti siitä, siis että kertoisit vaan mitä kurjia tunteita mielelläsi on? Ei ne miehet ymmärrä (ainakaan harvoja lukuunottamatta) että nainen voisi siitä edes tuntea pahaa mieltä, kun "nehän on vaan siellä videolla" yms. :)

    • noloissaantaasen

      Jos meidän tavallisten naisten ei tarvitse näyttää noilta pornofilmien naisilta tai muilta miesten silmän iloilta, niin miksi he sitten haluavat katsoa heitä? Tämä on se päällimmäinen kysymys, mitä olen pitkän aikaa jo miettinyt..

      Dieetti aloitettu, jos sais sillä vaikka vähän kohotettua itsetuntoa, vaikka itse painoa ei varsinaisesti tarvitsiskaan tiputtaa, mutta ehkä haen tälläkin toiminnalla enemmän sitä, että ehkä mies tyytyis enemmän meikäläisen katteluun ja jättäis vähemmälle muiden katselun, vaikka kuinka vakuuttaa että rakastaa vartaloani.

      Miksei itsetuntoa saa ostettua uutena kaupoista? ;) :)

      • edellinen kommentoija

        Niin,en mä itsekään siihen usko mitä moni sanoo, ettei miehet katso niitä naisia niin paljon kuin sitä toimintaa. Varmsti katsoo. Tässä onkin se että kuinka saavutamme mielenrauhan sen asian suhteen, että miehet niitä haluavat katella vaikka nainen olisi kotonakin.

        Itse olen hoikka ja huolehdin kyllä ulkonäöstäni, silti olen kärsinyt aina jostain hiirulaiskompleksist, tunnen että sulaudun seiniin tylsällä ulkonäölläni yms. Niin kyllähän sitä vähän mitättömäksi itsensä tuntee kun toinen tollasia katselee. Pitää vaan olla ajattelematta koko pornoasiaa! Ja keskittyä vahvistamaan omaa itseluottamusta.


    • mää oon hiuka tukeva

      sinuna en olisi siitä huolissani....siinä voi makuuhuoneelämä parantuakin...=)

    • naisetkin tykkää

      Vanha aloitus jo, mut kerron silti oman näkemykseni.
      Ei miehet pornoa katso sen takia että niissä näkyy nättejä tyttöäjä vaan koska niissä on seksiä. Se on se mikä kiinnostaa ja piste.
      Mitä pahaa siinä on?
      Mäkin katon pornoo vähintään kerran viikossa.
      Mä olen sentään nainen, ja ihan hyvän näköinenkin. En mä niitä mimmejä kato sillä et saisin jotain meikkivinkkejä vaan et kun tekee mieli, se on aika normaalia!
      Ja kun olen suhteessa niin katsotaan miehen kans yhdessä.
      Yleensä ne on sellasia "female friendy"-elokuvia, eli enemmänkin rakastelua kuin panemista.
      Naiset, mikään ei ole miehestä niin luotaantyöntävää kun epävarmuus omasta kropasta. Oppikaa rakastaan itseänne, niin mieskin rakastaa just sellaisenaan. Katsokaa niitä pätkiä vaikka netistä ensin itseksenne, hyviä sivustoja on paljon. Ne on lyhyitä pätkiä eikä tarvi tuntikausia katsoa mitään b-luokan jyystämistä.
      En nyt tänne varmaan voi laittaa linkkejä mut hakusanoilla female friendy porn tms. löytyy youtube-nimen kaltainen sivusto, jonne on kategorioitu kaikki seksityylit. Sieltä esim. romantic-osiosta löytyy mun mielestä naisten mieleisiä klippejä.
      Ja kun katselette niin älkää katsoko sitä naista, et onpa se laiha tai kaunis tms. vaan nauttikaa siitä fiiliksestä.
      Seksi on kaunis ja kiva asia, miehet ja naiset nauttii siitä ihan samalla tavalla. Miehet on vaan mutkattomampia sen asian suhteen.

      • naisetkin tykkää

        Kirjoitusvirheitä
        Siis "female friendly"...


    • halloota

      Vika ei ole ap n kropassa vaan miehensä korvien välissä. Älä kanna miehesi ongelmia ettei kykene aikuistumaan. Sit kun kyllästyt epäkypsään touhuunsa ja että olet valinnut seuralaisen, joka saa sinut tuntemaan itsesi epäviehättäväksi, niin sit voit jättää sen ihmisen, joka ei kykene olemaan sun kanssasi.h

    • turhaa napinaa

      Ihmisten katsominen bikineissä uimarannoilla, uimalassa ym julkisissa paikoissa ei ole estettävissä, jos sellaisesta suuttuu, parisuhde ei ole sinua varten

    • katse peiliin

      Miehet on aina se sylkyastia jota voi syyttää, miksi naiset suostuu porno kuvauksiin ja miksi niitä on tarjolla niin paljon, ne kaikki pornosivut pitäis sulkea, tai estää, mutta sellaiseen ei ole tahtoakaan. Menisivät naiset itseensä ja ei suostuisi esittämään itseään , mies poloisetkin säästyisi turhilta syytöksiltä. Jos jokainen näkisi omat syntinsä ja niistä haluaisi tehdä parannusta niin maailma olisi erilainen paikka elää.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      122
      3438
    2. Palkansaajilta kupattiin 27,5 mrd euroa työeläkkeisiin

      Jo pelkän himmelin toimintakulut olivat 400 miljoonaa euroa, jolla olisi mukavasti tuottanut myös sote-palveluja hyvinvo
      Maailman menoa
      36
      2831
    3. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      97
      2675
    4. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      104
      1730
    5. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      74
      1528
    6. Valkoinen Golf

      Kukahan on tämä ukko, joka työkseen kyylää pienen ässän asiakkaita viikon jokaisena päivänä.
      Kuhmo
      19
      1254
    7. Martina Aitolehti podcastissa: Ero

      Martina Aitolehti podcastissa: Ero Martina Aitolehti kertoi BFF-podcastin https://www.iltalehti.fi/viihdeuutiset/a/696
      Kotimaiset julkkisjuorut
      214
      1204
    8. Kaikki ovat syntisiä!!!

      Näin täällä koko ajan vakuutellaan uskovaisten toimesta. Myös Päivi Räsänen on toistanut tätä samaa matraa jatkuvasti. N
      Luterilaisuus
      376
      1124
    9. Haluaisitko sinä

      Että välimme selkeäisivät vai tämäkö riittää sinulle?
      Ikävä
      64
      987
    10. Moottorisahalla kauppaan

      Missäs päin kaupunkia tämä yöllä moottorisahalla kauppaan yrittänyt asiakas askaroi? https://poliisi.fi/-/mies-yritti-s
      Kajaani
      12
      987
    Aihe