Missä teitä muita yh vanhempia tapaa??

Aika yksinäistä mun elämä näiden 2 mussukan kanssa.
Onneks sain koiran iloksi vähän piristyttämään : )
silti kun puistoissakin käy, niin kaikki äidit höpisevät kaikenlaista ja kaikilla on mies.
Oli mullakin... ei oo enää
kaveritkin jotenkin kadoksissa : (

Mut mulle saa kirjotella : )
[email protected] ja on messenger kans ; )

ai joo, oon siis 24-v mami
2442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Puistossa oltiin tytön kanssa niin kaveri oli kaikilla mammoilla, ihan mukavia kuitenkin, siihen asti kunnes sanoin olevani etäisi =)

Mulla on yksi ipanapipana ja koira meni sekaisin eron yhteydessä, joutui reppana olemaan laumasta erossa ja paljon yksin 8-/

Äänestä

Joo yksinäistä on. Omat lapseni ovat niin isoja (18,17,11) ettei heistäkään ole enää paljoa seuraa. Kaksi vanhinta asuukin isänsä kanssa. Olen muuttanut muualta tälle paikkakunnalle. Siskoni ja kaverini ovat 200 km:n päässä eikä yksinhuoltajan taloudesta oikein löydy matkarahoja. Täällä Tampereen seudulla on ainakin yksinhuoltajien yhdistys jossa on viikottain(?) kokoontumisia ja välillä jotain tapahtumia. Kannattaa kysellä myös seurakunnalta, SPR:ltä ja Mannerheimin Lastensuojelulta. Itse kävin alkuvuodesta Fisherin eroseminaarin, jossa tutustuin muihin eronneisiin ja yksinhuoltajiin. Järjestämme aina välillä tapaamisia milloin missäkin merkeissä. Kärsin masennuksesta ja yksinäisyys usein vain vahvistaa pahaa oloa. Sen pahanolon takia olenkin hakeutunut ammattiauttajalle ja saanut helpotusta kun on edes joku jolle puhua ongelmistaan ja ajatuksistaan. Älä jää yksin vaan kysele omasta kunnasta ja ympäristö kunnista josko löytyisi jotain vertaisryhmää. Jaksamisia sinulle!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


amable kirjoitti:

Aika yksinäistä mun elämä näiden 2 mussukan kanssa.
Onneks sain koiran iloksi vähän piristyttämään : )
silti kun puistoissakin käy, niin kaikki äidit höpisevät kaikenlaista ja kaikilla on mies.
Oli mullakin... ei oo enää
kaveritkin jotenkin kadoksissa : (

Mut mulle saa kirjotella : )
[email protected] ja on messenger kans ; )

ai joo, oon siis 24-v mami

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu