Ei ehkä maailman iloisin gallupin aihe mut vastailkaa silti, jooko=)?
Eli:
1. Sukupuoli ja ikä?
2. Monestikko sinut on jätetty ja monestikko olet itse jättämyt? Tai jos oli yhteinen päätös kumpi otti puheeksi?
3. Jättämisen syy?
4. Missä tilanteessa ja miten jättäminen/jättämiset tapahtui? (puhelimitse, kasvotusten? Millä sanoilla suunilleen?)
5. Millaiset on välit nykyisin? Onko ilmennyt mustasukkaisuutta vaikka ette ole olleet enää yhdessä?
6. Oletko kaivannut entisen kumppanin kainaloon tai jopa ehdottanut vielä uudelleen yrittämistä?
Jep jep, siinä ne. Kiitos niille jotka jaksaa vastata mun uteluihin!!
Gallup jättämisestä
12
883
Vastaukset
- girl
1.nainen&17
2.ei ole jätetty kertaakaan.itse olen jättänyt kerran antanu pakit yhelle(mut sitä ei kai lasketa)
3.jäbä petti
4.jätin tekstiviestin kautta.."parempi on ettei olla enää yhteydessä....jne."sitä rataa.
5.ei olla lainkaan väleissä.ei mustasukkaisuutta
6.en kaipaa entistä poikakaveria,haluan nyt olla vaan vapaa.
p.s. sain tietää pettämisestä ku soitin nykyiselle exälle.takana kuului tytön kehotus sulkea puhelin ja tulla takas hänen viereen.- Jonna
Jos jätkäkaverisi petti sinua, miksi HELVETISSÄ jätit sen tekstarilla, varsinkin sanoin "..parempi ettei olla enää yhteydessä..". Ihan niinkuin itse olisit pettänyt tai muuten mössinyt suhteessa.
Sun olis pitäny vähintään soittaa ja antaa herran kuulla kunniansa! Itse olisin järjestänyt sellaisen kohtauksen, että vanhempanakin muistaa. - minä
Jonna kirjoitti:
Jos jätkäkaverisi petti sinua, miksi HELVETISSÄ jätit sen tekstarilla, varsinkin sanoin "..parempi ettei olla enää yhteydessä..". Ihan niinkuin itse olisit pettänyt tai muuten mössinyt suhteessa.
Sun olis pitäny vähintään soittaa ja antaa herran kuulla kunniansa! Itse olisin järjestänyt sellaisen kohtauksen, että vanhempanakin muistaa.ja mitä sitte? häiritseekö se sinua miten jätän poikakaverini?
- Jonna
minä kirjoitti:
ja mitä sitte? häiritseekö se sinua miten jätän poikakaverini?
Kyllä häiritsee. Mutta sama se on kuinka alistavaan kohteluun suostut..
- girl
Jonna kirjoitti:
Kyllä häiritsee. Mutta sama se on kuinka alistavaan kohteluun suostut..
jäkä jäkä jäkä.pitäisit kuule mölyt mahassas
- Jonna
girl kirjoitti:
jäkä jäkä jäkä.pitäisit kuule mölyt mahassas
:D .
- Jonna
1. Nainen, 19
2. Olen jättänyt kerran ja loppujen lopuksi se oli yhteinen päätös, mutta minun aloitteestani. Minut on "jätetty" kerran.
3. Liian pitkä välimatka ja muuttuva elämäntilanne olivat näennäiset syyt, mutta oikeastaan minun puoleltani suhde oli kuollut jo kuukausia sitten.
4. Välit ovat kaverilliset, mutta viileät. Minua ei kiinnosta hänen seuransa enää.
5. En ole. Olen oikein ylpeä päätöksestäni. Teki elämästä paljon mukavampaa.- Jonna
Unohdin tuolta yhden kysymyksen..
Jättäminen tapahtui kasvotusten, niin kuin pitäisikin. Tekstiviestit ja puhelut ovat raukkamaisia, eritoten tekstiviestit. Puhelu suvaittakoon, jos tilanne niin vaatii, ettei esim. pysty tapaamaan.
- kyynel89
1.muija, 15v
2.ööh, mut on jätetty 1 kerran ja ite oon jättäny 2 kertaa.
3.no mulle jätkä ei kertonu syytä vaikka sitä kysyin, ja ite ku jätin ni toisel kerral oli se et jätkä oli toisten muijien kaa samaa aikaa ja toisel kerral jutust ei vaa tullu mitää.
4. ite jätin kasvotusten mut exäni jätti textarilla.
5. hyvis väleis kaikkien kaa, edellisen jätkäkaverini kaa ollaa tosi hyvis väleis.
6.olen edellisen luokse kaivannut, ja kerroinkii joku aika jättämisen jälkee että välitän vielä ja haluisin yrittää ehkä vielä. mutta ei sitte alotettu uudestaa, ja hyvä ku ollaa nyt ees kavereita :) - poika17
1. Sukupuoli ja ikä?
- mies, 17
2. Monestikko sinut on jätetty ja monestikko olet itse jättämyt? Tai jos oli yhteinen päätös kumpi otti puheeksi?
- Minut on jätetty kerran.
3. Jättämisen syy?
- Kyllähän selityksiä tuli, mutta jotain jäi silti epäselväksi...
4. Missä tilanteessa ja miten jättäminen/jättämiset tapahtui? (puhelimitse, kasvotusten? Millä sanoilla suunilleen?)
- Teksiviestillä... ei hyvä. Asiasta olisi voitu keskustella ihan kasvotusten.
5. Millaiset on välit nykyisin? Onko ilmennyt mustasukkaisuutta vaikka ette ole olleet enää yhdessä?
- Kavereitahan me. Tosin tyttö välttelee mua jostain syystä, olen kyllä tehnyt selväksi ettet yritä mitään kun kerta ei onnaa.
6. Oletko kaivannut entisen kumppanin kainaloon tai jopa ehdottanut vielä uudelleen yrittämistä?
- Kaivannut olen ja paljon... ehkä meistä tulee vielä joskus enemmän kuin kavereita... *huoh* - Sini
1. nainen ja 18 kesänen
2. Mut on jätetty pariin kertaan ja ite oon tainnu jättää jätkän vähän liianki monta kertaa. ja yksi yhteinen päätös.
3. Ei vaan toiminu, petin kännipäissäni ja jätkä petti
4. Pari kertaa jättäminen on tapahtunut puhelinsoitolla ja tekstarilla, kasvotusten
5. Hyvät välit kaikkien kanssa ja hyvä myös niin, kavereita ollaan ja erään kanssa vähän enemmänkin x) mustasukkaisuusta ilmeni yhen jätkän kanssa
6. Joo, erään kainaloon on tullut kaipailtua ja onhan sitä ollu viel jotain juttuaki mut saa nähä kehittyykö siitä enään mitään, vaikka ite toivoisin. mut... yks täs on paha asia.. oon varattu täl hetkel.. damn x) xD - oonkohan mä liian vanha =)
1. nainen 23
2. yhesti jättänyt, yhesti öö kai se sitten oli yhteinen päätös jollain tapaa
3. Jätin, kun oli aivan kauhea suhde ja mies mielipuoli. Jälkimmäinen oli liian kaukana. Siitä ei vaan tullu mitään.
4. Ensimmäinen kasvotusten - miten muutenkaan, kun asuttiin saman katon alla. Jälkimmäinen puhelimessa - miten muutenkaan, kun välimatkaa oli kolmatta sataa kilometriä.. vähän ääripäitä!
5. Ei oikeestaan oo mitään välejä. En oo kuullu kummastakaan aikoihin enkä etenkään ensimmäisestä välitä kuulla. Toinen voisi ehkä olla hyvänpäivän tuttu, jos asuisi vähän lähempänä.
6. Aluksi joo kaipasin, mutta kaipa se on normaalia.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hoitajalakko peruuntuu, tilalle joukkoirtisanoutumiset
"Tehyn ja Superin hallitukset kokoontuivat tänään toteamaan, että tilanne edellyttää järeämpiä työtaistelutoimia." https://www.hs.fi/politiikka/art-27399198Johan tuli oikea aivopieru Britti Lordilta
Emeritusprofessori Lordi Robert Skidelsky sanoi Suomen rikkovan YYA sopimusta joka on tehty Neuvostoliiton kanssaa 1948. Mitä pir3738004Tehyn Rytkösellä tallessa tekstiviestit A-studiokohussa
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/a-studiosta-kohu-tehyn-rytkosen-mukaan-ministeri-linden-sai-paattaa-osallistujat-ohjelma-kiistaa-vaitteen/84070681625761William ja Sonja Aiello ERO
Hyvä Sonja! Nyt etsit uudet kaverit ja jätät nuo huume- ja rahanpesu porukat haisemaan taaksesi!542378Oho! Seurapiirikaunotar, ex-missi Sabina Särkkä yllättää tällä harvinaisella kyvyllä: "Mulla on..."
Sabina Särkkä on nähty monissa tv-reality-sarjoissa. Mutta tiesitkö, että Särkällä on valokuvamuisti? https://www.suomi24.fi/viihde/oho-seurapiirikaun62103Se siitä sitten
Kirjoitan tänne kun en sulle voi. En vaivaa sua enää koskaan. En ikinä tarkoittanut olla ahdistava tai takertuva. Tunteet heräsi enkä osannut olla tyy821752Ohhoh! Rita Niemi-Manninen otti ison tatuoinnin - Herätti somekansan: "Täydellinen paikka!"
Rita Niemi-Mannisen suuri, uusi tatuointi on saanut somekansan heräämään talvihorroksesta. Niemi-Manninen otti tatskan rakkauslomalla Aki-miehensä kan201695Ihastumisesta kertominen
Olen päättänyt kertoa tunteistani ihastukseni kohteelle. Erityisen vaikeaksi tilanteeni tekee se, että kyseessä on ns. kielletty rakkaus. Olen jo toi921455Taas Venäjän tiedoittaja akka Varoitti Suomea ja Ruotsia liittymästä Natoon
Juuri sopivasti julkaistu varoitus, kun Suomen eduskunta alkaa klo 13:50 käsitellä asiaa suorassa TV 1:n lähetyksessä. ILtasanomat.4401382Harvoin julkisuudessa nähty Jari Sillanpää, 56, julkaisi uusia kuvia - Karisti Suomen pölyt jaloista
Huumekohun jälkeen matalaa profiilia pitänyt Jari "Siltsu" Sillanpää on ollut vaitonainen elämästään. Tänä keväänä miehen some on ollut hiljainen. Nyt71380