Mistä saisi vuokrata hyvälaatuisen diaskannerin?
Tietääkö joku?
10
1637
Vastaukset
- Paiseinen taittaja
" Tietääkö joku?"
Kyllä joku tietää, uskoisin - joku?
Tiedän.
Kuinka pitkäksi aikaa?
Paljonko olet valmis maksamaan vuokraa? - 7 + 9
Niin pitkäksi aikaa kun noin 1500 dian skannaamiseen menee aikaa. Kun en ikinä tällaista ole tehnyt, en osaa ihan tarkkaa aikaa sanoa. Vuokrastakin on mun paha sanoa mitään. Jos vuokra on liian kallis niin kannattaa mieluummin ostaa oma skanneri ja vaikka myydä se skannauksen jälkeen.
http://www.reaxon.fi/tuote/plustek-opticfilm-8100-filmiskanneri-diaskanneri--negaskanneri/PL-8100/- 77+7
Kannataisi nyt katsella jotain tukevampaa scanneria, surkea laite
- joku?
Skannasin Plustekilla mun ”vauhdilla” noihin 200/pv.
Joten viikko saattaisi riittää jos olet ahkera.
Eniten aikaa meni pälynpoistoon (meikkisiveltimellä ja ilmapatjan pumpulla)- voin skannata 0,3€/ruutu
" Eniten aikaa meni pälynpoistoon (meikkisiveltimellä ja ilmapatjan pumpulla)"
Kannattaakin käyttää ICE-tekniikkaa hyödyntävää skanneria, kuten vaikka Nikonia, niin ei tarvii kikkikököistä välittää. - kikkikököistä?
voin skannata 0,3€/ruutu kirjoitti:
" Eniten aikaa meni pälynpoistoon (meikkisiveltimellä ja ilmapatjan pumpulla)"
Kannattaakin käyttää ICE-tekniikkaa hyödyntävää skanneria, kuten vaikka Nikonia, niin ei tarvii kikkikököistä välittää.Kyllä se ”pölynpoisto”-tekniikka löytyy Plustekistakin jos haluaa poistaa yksityiskohtia kuvista.
- hemmynen
nyt jäi jotain infoa sanomatta. pitikö olla lisäksi vielä edullinen ;)
- Kalakkuna
Mikset osta hyvää skanneria kotiin jossa on nuo toiminnot, useissa skannereissa on todella laadukkaat dia ja nega skannausmahdollisuudet.
Myös monitoimitulostimissa sellainen on. - oilman1
Myydään tarpaattomana Braun Multimag Multimac Slide Scan 4000 skanneri. Kysy 0500498525.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2747200Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat643919Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur2703218SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden521959Sara Sieppi umpirehellisenä Amazing Race -kulissien takaisesta elämästä
Sara Sieppi oli mukana Amazing Race Suomi -realityssä. Somevaikuttajalla oli takana raskasta aikaa ja isoja suruja, eikä11417Herkkua vai hötöä? Kaksi Beck-leffaa tällä vkolla tv:stä
Beck-elokuvat tuntuvat olevan suomalaisten makuun. Tällä viikolla televisiosta tulee kaksi ruotsalaista taidonnäytettä,31232Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr51097- 1011053
TTP avajaiset
Tuhannen Taalan Paikka avautuu 1.3-26. Onpa tosi mukavaa! Kiitos Jaanalle kun olet niin aktiivinen ja jaksat yrittää ja401002Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.0981