Kysymys olikin otsikossa.
Onko peruskoulu suoritettu?
Minkälaiset arvosanat?
Entäpä lukio, yleissivistävä oppilaitos?
Kenties opintoja hoitoalalta, geriatriaa?
Kertokaa minulle, pliiz.
Onko peruskoulu suoritettu?
Minkälaiset arvosanat?
Entäpä lukio, yleissivistävä oppilaitos?
Kenties opintoja hoitoalalta, geriatriaa?
Kertokaa minulle, pliiz.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Eikö kukaan Jasmin-fani osaa kertoa?
Teitähän on kuitenkin tällä palstalla ainakin satoja(tai yksi).
JEES. Koko homman idea piilee just näissä teidän viesteissä: Jasmin on itse aloittanut kaikki omaa blogiaan päivittäin kopioivat viestit, tai joku fanaattinen stalkkerifani aloittanut kaikki ketjut. Kaikki Jasminia kritisoivat viestit poistetaan. TUo nainen on TÄYSIN TURHA JULKKISTYRKKY, ei koulutusta, ei kunnollista työtä, paskka lehtien palstoilla ainoastaan sairaiden vuosittain vaihtuvien miessuhteidensa ja nakukuviensa ansiosta. Ai niin, olihan se rattijuoppouskin, meinasin unohtaa...
Jasminilla ei ollut koulussa kavereita. Kaikki olivat kateellisia Jasminille.
"Varhaislapsuutensa ainoastaan aikuisten seurassa viettänyt pikkuvanha Jasmin ei viihdy ala-asteella lainkaan. Ystäviä on vähän, oikeastaan vain "pari tyyppiä", eikä yhden opettajan systeemikään ole Jasminista kiintoisa.
Yläasteella on mukavampaa. Tunnit ovat vaihtelevampia, ja viikonlopuissa on ihan uutta säpinää, kun 13-vuotias Jasmin tekee muotinäytöksiä ja käy mallikisoissa.
Viikolla hän lukee ahkerasti läksyjä.
"Olin niinku et pakko tietää kaikki!"
Hän ei pyöri kylillä kaljanjuontia harjoittelemassa, eikä poikaystävääkään ole, jos emme ajattele huhuja, joiden mukaan Jasminilla oli noihin aikoihin suhde opettajaansa.
"Ei mulla… noita rupes tulemaan vasta sitten, kun muutin Turkuun", Jasmin takeltelee.
Haastattelunauhalle tarttuvat vastaukset kouluajoista ovat ohuita ja vältteleviä. Oliko sulla kavereita? Joitakin, joo. Olitko ulkopuolinen? Ymh, tavallaan, joo, en, tai joo ehkä vähän. Kiusattiinko sua? Ei, mutta sen vaan huomasi, että onkohan se kateutta vai mitä, että oli aika huonot välit joihinkin, tai siis… Olitko silmätikku? En, tai mmh, joo tai en tai.
Joten kaikesta päätellen Jasmin oli luokkansa kaunein, mutta ei suosituin."
http://www.city.fi/artikkeli/jasmin mantyla/1310/
Selvä narsisti. Kaikki muka oli niin kateellisia .. ehkä keski-ikäisen opettajan hässiminen oli syy miksei tykätty.
Oliko Jasmin siis 13v kun vietteli opettajansa? Vittu se äijähän on pedofiili
Arvasin että jotain tällaista on tapahtunut..nyt sitten yrittää elää lapsena aikuisen kanssa koettua uudestaan ja siksi roikkuu vanhusten kiveksissä
Onneksi Tuksulla on koulutus.
Ammattitutkinto on Jasminilla, joten on opiskellu muutenkin kun vaan peruskoulun. Tuolla se wikipediassa lukee samoin kun sen FB-sivuilla.
Jasmin on oikeenkin viehkee nainen, aito kaunotar.
Kaartinkaupungista mush mush.
Nahkahuilunsoittajan tutkinto, erikoistunut vanhoihin ja ryppyisiin huiluihin, Cum Laude tason soittaja, liikaa hampaita mukana, muuten voisi olla parempikin.
REPS;))))!..."erikoistunut vanhoihin ja ryppyisiin....aamukahvi näytöllä!KIITTI:)
Turha akka, ei ole kaunis vaan tavallinen ruskea nahkanen vinkuintialainen.