KOROT ROMAHTIVAT

12kk Euribor ROMAHTI tänään.

En nyt muista tarkkaa lukemaa mutta kaksinumeroisen romahduksen korko kuitenkin teki. Nyt on raha halpaa ja velalliset riemuitsevat.
3671
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Nyt "seiväshyppääjä" on onnessaan, kun korot hyppäsivät kattoon.

Äänestä
  • ..on käsin kosketeltavaa. Olet varmaan viettänyt paljon unettomia öitä, toivoen ettet olisi uskonut omia romahduspuheitasi kolme vuotta sitten kun aloitit ne netlarissa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Valtionpankin johtaja kirjoitti:

12kk Euribor ROMAHTI tänään.

En nyt muista tarkkaa lukemaa mutta kaksinumeroisen romahduksen korko kuitenkin teki. Nyt on raha halpaa ja velalliset riemuitsevat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu