Opetusalalla toimineena on tullut kaikenlaisia huijauksia kohdalleni. Yksi esimerkki on Hämeessä olevasta koulusta, jossa rehtori pitää kaveriaan kotitaloudenopettajan työssä vaikka kaveri onkin epäpätevä. Työpaikkailmoitukseen keksitään sopivan pieni tuntimäärä ja hankala aineyhdistelmä, jottei kukaan vaan hakisi paikkaa. Homman kruunaa vielä pikainen paikan ilmoittaminen, jotta kukaan ei kerkeisi reagoimaan...Olisiko jollain tietoa minne asiasta voisi olla yhteydessä.
hyvävelijärjestelmän narautus
4
151
Vastaukset
- kokle
Koululautakunnan jäseniin - jokaiseen erikseen, koulutoimenjohtajaan, kunnanjohtajaan, kunnanhallituksen jäseniin ja lisäksi paikalliseen opettajien pääluottamusmieheen sekä paikallisyhdistyksen puheenjohtajaan näin aluksi.
- opopo
Pääluottamusmieheen ei kannata olla yhteydessä. Ne ovat rehtoreiden apulaisia.
- Pettynyt akateeminen
Niin tavallista. Teethän aloittaja sen, mitä olet suunnitellut. Sinun kaltaisiasi pitäisi olla enemmän. On yhteiskunnan rahojen tuhlausta seisottaa satoja päteviä, kalliilla rahalla koulutettuja kortistossa , un paikat jaetaan samanaikaisesti nepotismin ja hyväveliverkoston sääntöjen mukaan.
- osaan mä pillaaten
Muuttakaa ulkomaille ja perustakaa firma, jossa opetatte virtuaalisesti netissä. Tarvitaan vain vähän tvt-tukihenkilöstöä firman luomiseksi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Fuengirola.fi: Danny avautuu yllättäen ex-rakas Erika Vikmanista: "Sanoisin, että hän on..."
Danny matkasi Aurinkorannikolle Helmi Loukasmäen kanssa. Musiikkineuvoksella on silmää naiskauneudelle ja hänen ex-raka1383831Tämä on kyllä heittämällä erikoisin ihmissuhde mitä on koskaan ollut
Hulluinta on se että ei edes ole varsinaista suhdetta minkäänlaista, mutta tuntuu kuin olisit elämässäni mukana koko aja811424GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad?
GALLUP: Kuka voittaa The Voice of Finland -kisan: Oliver, Janina, Julia vai Mohammad? Tänään jännittävä finaalilähetys521343- 831252
Helikopteri pörrää ja POLIISIT on eristettynä pururadan vieressä!
Suojatehtävä pitää kiireisenä. Kulut ovat kovat!351212Autolla puuhun
Halapahallin kohilla auto puuhun, lujaa on tultu ja ei oo pysyny hallinnassa. Taisipa olla lundin pojan auto, eipä tainn321164- 611134
- 55960
Tunnustan
Vaikka peitän sen erittäin hyvin niin tunnustan että pidän sinusta erittäin paljon, mieheltä naiselle39932- 67908