Jos Ihminen on tyytyväinen Itseensä,Hän ei hauku muita.
Miksi laiheliinit arvostelevat lihavia.?
Miksi laiheliinit arvostelevat lihavia.?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 24
Vanhimmat
Siksi kun lihavat on niin rumia katsella. Siksi. Ei siitä pääse mihinkään.
Ja lihavuus on luonteen heikkoutta. Itse joka haarukallisen on ajanut naamaan.
Kumpikohan siinä sitten itselleen valehtelee? Päätä itse. Läski silti pysyy sinussa, minä olen hoikka.
Muista, että jo tänäänkin voit syödä vähemmän. Oma valinta.
Siis,olet ehkä laiha,mutta tyytymätön itseesi.Miksi.?
On se joskus ihan hyväkin asia, että on lihaakin luiden ympärillä. Onko se luonteen heikkoutta?
Miksi olisin tyytymätön itseeni? En ole. Tyytymätön ainoastaan siihen että lihavat pilaavat muutoin niin kauniin maisemani.
Lihavat ovat myös enemmän epäluotettavempia kuin laihat, sillä tekevät mitä vaan muutamasta suupalasta.
Miksi et jo tänään syö vähemmän?
Tovonhan Sinulle vain terveyttä, vilpittömästi, kuin äiti lapselleen.
Syö vähemmän jo tänään.
Siis,Itsekkin myönnät olevasi tyytymätön. Ihminen,joka on tyytyväinen Itseensä. Ymmärtää myös sen,et Meitä Ihmisiä on erillaisia,on lyhyviä, pitkiä, lihavia, laihoja, viisaita, ja vähemmän viisaita, mustia, valkoisia, ym, ym. Ja, hyvä niin.
Ihminen jolla on hyvä itseluottamus,ei tommoset pikkuasiat haittaa mittää.
Sinun yleistävä valehtelusi haittaa maisemaa.
Syö vähemmän niin maailma on sinullekin parempi paikka.
Pakkoko sitä on olla ruma valehtelija ihan omaehtoisesti, ja mättää kaikki kuonosta sisään? Ei kukaan pakota.
Oikeus tässä asiassa toki on se, että joudut kärsimään itse.
Minä ainoastaan kohonneissa terveydenhuollon kustannuksissa, sinun typeryydestäsi.
Ja sori, nyt jäät tänne yksin marisemaan, sillä minä lähden lasten kanssa pulkkamäkeen, on meinaan muutakin elämää kuin maata netissä.
Paremmat jatkot sinullekkin, hanki elämä, ja syö vähemmän.
Oletko kenties Anu Saagim?
Mitäs tuo aloitus oli muuta kuin että lihava arvosteli laihaa? Ja valehteli sen päälle.
On niillä heikko itsetunto! Ja yrittävät sälyttää sen muiden niskoille.
Kantakaa itse vaan, ja syökää vähemmän. Kyllä se siitä
Siis,varmaan kerrot mitä aloittaja arvosteli.?
Loistavaa stereotypiaa. Mistä tiedät, että aloittaja on lihava?
Sama se pätee toistekinpäin, eli suuri osa hoikista / normaalipainoisista omaa sen verran järkeä, ettei viljele stereotyyppisiä, todellisuudessa paikkaansapitämättömiä päätelmiään netissä. Nimittäin hoikkuus on vain yksi fyysinen ominaisuus.
Lihavuus on epäesteettinen fyysinen ominaisuus, mutta se yksistään ei kerro ihmisen luonteesta tai kyvystä kurinalaiseen elämään, oikeastaan mitään. Harmi, että monet ovat niin hölmöjä etteivät edes tuota tajua.
Kelle puhut? Kelle tekstisi osoitat? Ja kehtaat vielä haukkua muita hölmöiksi
Muita viestiketjuja lukemalla huomaa ,että monella laihalla on paha olla. Myös moni tukeva valittaa oloaan. Mutta muitten Ihmisten takia moni yrittää sinnitellä laihana keinolla millä hyvänsä. Ja se paha olo purkautuu haukkumalla muita,ja pitämällä itseään parempana. Vaikka hampaat irvessä.
On kyllä kokemusta laihduttamisesta.115-75kg. Enkä nauttinut laihemmasta elämästäni. Nykypainoni on n.90kg. Nyt elämä maistuu.
Elämässä on paljon tärkeämpiäkin asoita,kun se vaakaan tuijottaminen.
Nauttikaa elämästä lihavat ja laihat.
Hoikkana/normaalipainoisena kannattaisi todellakin pysytellä ihan itsensä vuoksi, eikä kenenkään toisen. Ihan jo terveydellisistä syistä.
Vähän sama kuin tupakan poltto, jotkut menevät lakkoon muista ihmisistä tulevista syistä, kun sen polttamattomuuden tulisi tulla ihan itsestä, ja itsekkäistä syistä.
Ja vaikka elämässä olisikin tärkeämpiä asioita kuin vaakaan tuiottaminen, niin normaalipainon tuoma terveys on kuitenkin erittäin arvokas asia, ja saavutettavissa kelle vain, eikä edes maksa mitään. Riittää kun vain syöt vähemmän. Ja tänään on hyvä päivä aloittaa.
Unohdin mainita pituuteni,ja ikäni.170,59.Paino on siis reippaasti yli suositusten. (kukahan nekin on keksiny) Ei ole yhtään hyvää syytä pudottaa enenpää painoa.
Jos kuolen vuotta,eli kahta aikaisemmin,mitä merkitystä sillä on ikuisuudessa.Vai elänkö pitempään,kun laiheliinit.? Terve ainakin nyt.
Laihtuttaminen,ja vielä laihempana oleminen ei ole Minun juttu.
Tää on sopiva paino,ja pysyy.
Niin, mitä sitä korjaamaan kattoa, kun ei sada?
Kyllähän se olisikin kurja olla hoikka ja sorja, eikö totta?
Paljon kivempaa on, kun voi marista täällä netissä vaikka siitä kuinka keljuja ihmisiä hoikkien täytyy olla. Ja kuinka itseensä tyytyväinen sitä lihavana todella onkaan.
Uskooks joku? uskokaa please????
Jos Minä vaivaudun muutaman lauseen vielä kirjoittamaan.
Miksi laihojen on niin vaikea ymmärtää et,pyöreämpikin Ihminen voi olla tyytyväinen,(tyytyväisempikin) elämäänsä,kuin laiheliinin.?
Itselläkin on kokemusta molemmista olomuodoista. Enkä halua palata entiseen.
Miksi laiheliinit tuputtavat koko ajan laihdutusneuvoja,varsinkaan kun niitä ei kysytä.?
On tehty tutkimuksia ,kumpi on kauniimpi, laiheliini,vai pyörempi. No totta kai pyöreämpi.
Ja niinkuin jokainen tietääkin tukevammat (en tarkoita150kg ) on terveempiä kuin kukkakepit.
Ym,Ym....
Olen jo sen verran elämää nähnyt,ja kokenut,et tiedän kyllä Itsekkin miten elää,ja mitä haluan elämältä,ei tartte laiheliinien tulla neuvomaan Minua.
Eksyin vahingossa tänne "Lihavuussivuille",muta poistun tarkoituksella täältä.
Nämä sivut vois lopettaa,jos haluaa tietoa terveydestä,löytyy kyllä
asiallisiakin sivuja.
Kysyit äsken että kuka on noi rajat keksiny. Varmaa asiaan perehtyneet ihmiset. Jos olet itse läski ni turha sun on väittää että ne rajat on vääriä. Itse juon joka päivä töitten jälkee 6-8 kaljaa ja viikonloppuna perseet mut en todellakaan oo väittämässä että alkoholin normaalikäytön rajat ois vääriä. Muuten minkä takia mun pitäs sitte juoda vähemmän jos oon tyytyväinen näin ? Teille läskeille kun tuo paino on punainen vaate josta ei saa sanoa muttA kyllä minullekkin on moni ihramöykky sanonut että "kannattas varmaa vähentää". "Itse kiloni kannan" vertaus on myös perseestä koska juonhan minäkin itse omat kaljani. Te läskit olette päässeet kuplaan missä kukaan ulkopuolinen (ei yleensä edes perheenjäsen) uskalla sanoa teille että laihduttakaa. Eihän liian känniselle myydä viinaa enää illan aikana jos hän on ottanut tarpeeksi. Miksi läskille pitäisi myydä 2 hampurilaista kun yksikin on jo liikaa ??
Joo,uskotaan kyllä,että olet alkoholisti. Ei tommosta soopaa täysjärkinen selvinpäin kirjoita.
Näet asiat haluamallasi tavalla, kauneus on katsojan silmässä. Läskihän ne missikisatkin voittaa vuodesta toiseen? Eikös vaan?
Olet sen verran elämää nähnyt, ettet mitään uutta ajatusta pysty rakentavasti käsittelemään, enää.
Tämä ketju alkoi sanoista että laihat valehtelevat, ja se totisesti on vale.
vittu kaikki läskit voi vaan tehdä itsemurhan niin maailma olisi paljon parempi!
vittu kaikki kukkakepit voi vaan tehdä itesmurhan niin maailma olisi
paljon parempi
Lihavuus on oikea ongelma eikä sitä pidä pouolustella, muttei kyllä mollatakkaan. Pahimmillaan johtaa muihin sairauksiin ja ennenaikaiseen kuolemaan.