Mazda keskus

Tampereen Rehtiauto

onko kenelläkään kokemuksia kyseisestä puljusta?
hain tänään Kutosen huollosta 40tkm, ja palvelu oli ala-arvoista, aamulla autoa viedessä, ei tuntunut vastaanottavaa edes kiinnostavan luettelemani viat, joita on kyseisessä autossa runsaasti, muunmuassa vasempien ovien sähkölasit ei kumpikaan toimi, kuskinovesta jo kerran korjattu. jättäessäni auton pajalle mainitsin että toinen etuparkki on palanut. päivällä en saanut mitään yhteydenottoa että auto olisi valmis joten mennessä oli vain toivottava että saisin auton. hienot laput tuli mukaan, joissa kerrottiin että muunmuassa kaikki valot on tarkastettu, vaan eipä pala parkki vieläkään...
onko siis kokemuksia kyseisestä firmasta? ja autosta, onko ollut vikoja, jos niin millaisia?

4

4296

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • NAK

      Ei ole kokemuksia kutosen huolloista mutta kolmen muun Mazdan kylläkin. Työn laatu ollut aivan surkeaa, en vie sinne enää koskaan autoani huoltoon. Tampereella Autotutka Oy paljon osaavampi Mazda huolto.

    • 323 -93

      Kokemuksia varmaan on ihmisillä runsaastikin Mazdan tamperelaisesta merkkihuollosta. Itse olen käyttänyt sitä v. -97 lähtien ja ollut pääosin tyytyväinen.

      Muutettuani Hämeenlinnaan -98 aloin käyttää paikallista merkkihuoltoa (Tehoautoko se oli?), mutta kun homma toimi varsin huonosti, päätin muutaman kerran jälkeen palata takaisin Rehtiauton asiakkaaksi.

      Huoltoja on ollut 10 tkm:n välein 80 - 280 tkm:n huoltokerroilta, joista vain muutama siis Hml:ssa. Minulta on aina kysytty "soitetaanko, kun on valmis?", ja kännykän hankittuani olen aina vastannut "kyllä" ja aina on myös soitto tullut.

      Ajan joka kerta mielummin nuo ylimääräiset 2 x 70 km Treelle kuin annan autoni (ja verenpaineeni) täkäläisten riepoteltavaksi.

      Kokemuksiini pohjautuen en yhden käyntisi perusteella tuomitsisi korjaamoa, vaan vasta jos tuollainen toistuu.

      • Matukka

        Mulla oli vuosi sitten mazda juuri samaisessa mazda liikkeessä syyshuollossa..
        Kaikki sujui muuten hyvin mutta noin 1 viikon
        päästä auto rupesi yht äkkiä nykimään noin 100km
        nopeudessa eikä vauhti siitä enää kiihtynyt!
        Syynä oli : 2 tulppaa olivat erittäin löysällä!
        Eivät olleet vaan vissiin viittiny kaikkia tulppia kiristää että näin !!!!!!


      • on kokemusta
        Matukka kirjoitti:

        Mulla oli vuosi sitten mazda juuri samaisessa mazda liikkeessä syyshuollossa..
        Kaikki sujui muuten hyvin mutta noin 1 viikon
        päästä auto rupesi yht äkkiä nykimään noin 100km
        nopeudessa eikä vauhti siitä enää kiihtynyt!
        Syynä oli : 2 tulppaa olivat erittäin löysällä!
        Eivät olleet vaan vissiin viittiny kaikkia tulppia kiristää että näin !!!!!!

        jarru palojen vaihto,siitä viikko vasen etu-jarru makasi päällä.Taas uudestaan jarrujen herkistelyyn ja taas sai kaivaa kuvetta!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eroa Orpo! Orpo eroa!

      Suomen kansa vaatii viimein ottamaan meidät huomioon, eikä vain ulkomaalaisia pääomasijoittajia. Koska täällä Suomessa
      Maailman menoa
      116
      2768
    2. SDP esti Suomen luisumisen kohti 1984 Orwell -yhteiskuntaa

      Äärioikeistohallitus olisi halunnut Stasin tapaan mikrofonit jokaisen kansalaisen kotiin, mutta SDP esti tuon siirtymän
      Maailman menoa
      24
      1761
    3. Odottavan aika on pitkä, Lindtmanin hallitusta tule jo!

      Eilisen perusteella nykyinen hallitus epäonnistui kaikissa vaalilupauksissaan, joten olemme ansainneet uudet eduskuntava
      Maailman menoa
      62
      1744
    4. Naiset ei halua kilttejä miehiä

      Näin se vaan on..jos olet ilman tatskoja, et rähjää, sinulla ei ole rikosrekisteriä, olet liian kiltti, et sano pahasti,
      Ikävä
      272
      1638
    5. Wille Rydman (ps) osoitti olevansa kommunisti

      Hän toistaa Neuvostoliiton virhettä. Haluaa pitää palveula yllä maksoi mitä maksoi, vaikkei ole maksavia asiakkaita. --
      Maailman menoa
      15
      1594
    6. Seiska: Helmi Loukasmäki paljastaa - Näin Danny ja Helmi tapasivat

      Helmi Loukasmäki, 25, ja Ilkka Danny Lipsanen, 83, ovat seurattuja julkkiksia. Mutta tiesitkö, miten he tapasivat? Lue
      Viihde ja kulttuuri
      28
      1291
    7. Ainoastaan 10 aloitusta ekasivulla yhdeltä henkilöltä

      Kovasti on vaivaa, ei oo muuta tekemistä tällä henkilöllä päivisin ja öisin... Taas märehtimistä ja samaa jankutusta.
      Joensuu
      28
      1164
    8. Menettämisestä

      Ajatteletko, että olet menettänyt mahdollisuutesi häneen? Osaatko sanoa miksi niin tapahtui?
      Ikävä
      97
      1098
    9. Kiinteistökauppoja

      Onko totta ettö haapaveden kaupunki on ostanut vanhan kesoilin kiinteistön? Kuulemma siihen muuttaa autokorjaamo vanhan
      Haapavesi
      41
      1082
    10. RAAMATULLINEN KASTE ON SAPATTI-LAUANTAI, EI SUNNUNTAI

      Aihe, josta ehkä on eniten kiistaa kristillisten seurakuntien piirissä, on kysymys oikeasta raamatullisesta pyhäpäivästä
      Kaste
      404
      1032
    Aihe