Poliisin ilta jatkui edelleen kiireisenä, sillä noin kello 20.15 tuli ilmoitus, että kerrostaloasunnossa oli puukotettu naishenkilöä. Tapausta selvittäessä poliisi tuli siihen tulokseen, että 53-vuotiasta lieksalaismiestä on syytä epäillä avovaimonsa törkeästä pahoinpitelystä. Mies oli lyönyt avovaimoaan veitsellä käteen ja päähän.
Naisen vammat eivät olleet vakavia, mutta vaativat hoitotoimenpiteitä.
Naisen vammat eivät olleet vakavia, mutta vaativat hoitotoimenpiteitä.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Näyttää sattuneen mustan kuun aikaan.
Lieksan poliisilla kiireinen alkuilta lauantaina
09.02.2013
Laiton uhkaus, törkeä rattijuopumus, törkeä pahoinpitely ja rattijuopumus
Lieksan poliisille ilmoitettiin puukotuksesta yksityisasunnossa lauantaina 18.59. Tapaus osoittautui aiheettomaksi. Tapauksesta otettiin kiinni asunnossa häiriköinyt keski-ikäinen mies.
19.15 tuli ilmoitus, että mieshenkilö uhkailee avopuolisoaan veitsellä ja avopuoliso on pakojaisissa vessassa. Hetken kuluttua tämä 60-vuotias lieksalaismies tuli poliisia vastaan pakettiautolla ja puhalluskokeen tulos oli 1,9 promillea.
Häntä epäillään törkeästä rattijuopumuksesta ja laittomasta uhkauksesta ja hänet määrättiin väliaikaiseen ajokieltoon. Uhkailu ei aiheuttanut avopuolisoon vammoja.
19.30 aikaan ilmoitettiin poliisille mopolla kaatuneesta ja alkoholin vaikutuksen alaisesta 68 -vuotiaasta mopoilijasta, joka oli kaatunut mopollaan ja loukkaantunut jalkaansa. Puhalluskoe antoi tulokseksi 1,09 promillea. Häntä epäillään rattijuopumuksesta.
20.17 tuli ilmoitus, että kerrostaloasunnossa on puukotettu eilen naishenkilöä. 53- vuotiasta lieksalaismiesta epäillään avovaimonsa törkeästä pahoinpitelystä. Hän oli lyönyt avovaimoaan veitsellä käteen ja päähän.
Vammat eivät olleet vakavia, mutta vaativat sidonnan
Joko ne tunnusti.
Missä trämäkin oliko mamut paikalla.
Kaikki mamurikokset ei tuu tänne tietoon ;-) Yritäkää kovemmin mamun kannikoiden nuolijat ette te tolla saa minun päätä käännettyy ja hokemalla sitä että kyllä suomalaisetkin tekee..!
Luulenpa, että täällä silti tiedotetaan herkemmin mamujen rikoksista. Mutta pääasiahan tietysti on, että tämän palstan kirjoittajat ovat itse kaikki rehellisiä, rikosrekisterittömiä, omillaan toimeentulevia ja työssäkäyviä kunnon suomalaisia, jotka eivät apua pyydä eivätkä tarvitse. Sellaisia Koskelan Jusseja.
Koskelan akka yrittää asiat hoitaa mallikkaasti ettei sossua tarvittaisi. Vaan vastausta ei kuulu.Ylimielistä touhua.Ei kaikki ole loisia.Kaikki saadaan jotain veroista!
" Luulenpa, että täällä silti tiedotetaan herkemmin mamujen rikoksista." Hei kannukoiden nuolija..! Tuossa ylempänä todettiin, ettei kaikki mamurikokset tule tänne tietoon..! Syynä viranomaisten ja mamujen vaikeneminen asioista.! Minä epäilen että suomalaista mediaa on kehoitettu vaikenemaan mamujen rikoksista täällä Suomessa.? Miksi niin..? Kuten näkyy kyllä suomalaisten rikokset ilmoille tulee haluu asianomainen sitä vai ei. Sitä ei yksikään viranomainen ole suojelemassa..!
Supi Suomalainen haista siitä kankkujen vällistä vaan..! Muuta Afrikkaan maailmaa parantamaan..! Toivottavasti saat taparikkolisen mamun vävypojaksesi .!
Aukeaa vihdoinkin sinunkin silmät..!
http://fi.wikipedia.org/wiki/Harhaluuloisuushäiriö
Näillä sivuilla ei anneta hullun papereita! Ne perustuu tutkimuksiin asiantuntijan luona yleensä sairaalassa.Lopeta!
"Minä epäilen että suomalaista mediaa on kehoitettu vaikenemaan mamujen rikoksista täällä Suomessa.?"
On vähän niin kuin Päätalon Herkko merkityksiensä kanssa. No kaikkeahan saa epäillä ja suurta osaa on syytäkin, mutta sentään joku roti ois hyvä olla. Se ettei media uutisoi mieleiselläsi tavalla ei tarkoita sitä, että tietoa pimitettäisiin. Ehkä on kuitenkin niin, että jollain kummalla tavalla nämä n. 5 miljoonaa suomalaista saavat aikaan enemmän täytettä lehtien rikosjuttuihin, kuin muutama tuhat mamua.
Jos se on sanomalehdessä niin se on totta porukkaa taas liikkeellä. Valtaapitävät käyttää tuota harhaluuloo hyväkseen teidän sokeella uskolla median kaikkivoipaisuuteen. Eipä ihme että media on valtiovallan erityisessä suojeluksessa , ei enää työvoima..! Sun älykkyysosamääräsi ei taida ylittää ees kengän numeroasi, mutta elä uskossasi se suodaan sinulle ...;-)
Haha, no johan pomppasi! Trollien tyyliin kuuluu vastata asialliseen argumenttiin kakkalapion huiskauksella. No eipä sitä paljoa enempää voi odottaakkaan. ;)
Elä yksinkertaisuudessasi..! Kaikenlaista sano viisaat aikoinaan ja eikä tilanne ole siitä muttunut.! Vai kakkalapio huiskaus asialliseen kommenttiin.? Vanha lakitermi = On syytä epäillä ..! Kävisi kyllä sinun järjenjuoksuun...!
Mamutappeluita ei julkaista, ei sitä viimeistäkään, jolloin somali riehui terveyskeskuksessa. Paikallinen jos olisi tehnyt saman, Lieksan Lehdessä etusivun juttu.
Ei pidä paikkaansa. Terkkareissa ympäri Suomen riehutaan. Vartioita on monissa koko ajan juuri siksi. Myös poliiseja tarvitaan, eikä niistä uutisoida.
Se olisi ollut pienellä paikkakunnalla lehdessä jos olisi ollut lieksalaisen tekosia, vai eikö muka ollut lehdessä lieksalaisten tappelut? Nyt vaan taas suojeltiin mamuja, eikä ole eka kerta. Teräasetappelun jälkiä oli taas paikattu. Eikö ole lööpin arvoista?
"Tuossa ylempänä todettiin, ettei kaikki mamurikokset tule tänne tietoon..!" Minne tänne? Suomi24:äänkö? Eihän täällä muusta puhutakaan. Vai Lieksan Lehteenkö? Jos tiedätte jonkun rikoksen jota ei "julkaistu" mistä sitten siitä itse kuulitte? Tai ehkei se sitten ollutkaan rihan oikea rikos?
Diagnoosi kukkahattunismistä http://fi.wikipedia.org/wiki/Harhaluulo
Kiitos vinkistä. Olen siis kuvitellut koko mielenvikaisen palstan ja sen sekavat kirjoitukset. Lähden samantien lääkäriin.