transvestiitti hakattu Oulussa

sukulaiska

11

623

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Surkeaa luettavaa, taitaa olla siellä valitettava "kaupungin tapa". Sitä vain mietin, minkälainen yhteys tällä on paikalliseen uskonnolliseen valtavirtaan, jonka mukaan homous on synti ja johtaa helvettiin siinä sitten transihmisetkin menevät samassa, joku Raamatun kohta heidänkin tuomitsemiseksi on poimittu.

      Etteivät pojat vain olisi mielestään Jumalaa vähän jeesaamassa....


      Siis vakavasti ottaen ja yleisesti: Mikä on tiukkapipoisten uskonnollisten ryhmien vastuu seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kohdistuvassa väkivallassa?

      • juttu...

        laittaisitteko linkin juttuun


      • Eiks saa sanoa "Patriootti", kun tämä kuitenkin kuulostaa ihan niiden hommilta? Uskikset harvemmin lähtevät väkivallan tielle.


      • colaptes kirjoitti:

        Eiks saa sanoa "Patriootti", kun tämä kuitenkin kuulostaa ihan niiden hommilta? Uskikset harvemmin lähtevät väkivallan tielle.

        Oulun "patriootithan" ovat tunnetusti pinttyneitä ateisteja!

        Kyllä näillä asioilla on yhteys, heidän elinpiirissään homot ja "transut" on tuomittu aina synnin perikuviksi. Ja kun pojat sitten lähtevät nyrkkeilysäkkejä kadulta etsimään, olemme houkuttelevuudessa tasavertaisessa asemassa mamujen kanssa.


      • anukatariina kirjoitti:

        Oulun "patriootithan" ovat tunnetusti pinttyneitä ateisteja!

        Kyllä näillä asioilla on yhteys, heidän elinpiirissään homot ja "transut" on tuomittu aina synnin perikuviksi. Ja kun pojat sitten lähtevät nyrkkeilysäkkejä kadulta etsimään, olemme houkuttelevuudessa tasavertaisessa asemassa mamujen kanssa.

        1) uhkausgraffiti
        2) Dan Koivulaakson kaasutus Priden yhteydessä
        3) tarrakampanja
        4) kokoomuspoliitikon kimppuun käyminen

        Tämä on patrioottien "ansioluettelo" Oulussa sellaiset, mitkä eivät uutisiin pääse.

        On totta, että uskovaisilta on rakkauden kaksoiskäsky päässyt unehtumaan, mutta ne kuitenkin yleensä siunailevat, eivät vedä köniin.


      • ???
        juttu... kirjoitti:

        laittaisitteko linkin juttuun

        Eikö tuo aloitusviestin linkki kelvannut?


      • vihan uskonto

        "Siis vakavasti ottaen ja yleisesti: Mikä on tiukkapipoisten uskonnollisten ryhmien vastuu seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kohdistuvassa väkivallassa?"

        Islamilaiset poppoot eivät ainakaan siedä vähemmistöjä. Mitä enemmän islamilaista maahanmuuttoa, sitä enemmän vähemmistöt saavat pelätä, kun työttömien ja toimettomien nuorukaisten sharia-partiot kiertelevät kaduilla.


    • P=NP

      SSS:lle kysyntää Oulun suunnilla...
      Kyllä itsekin veikkaan jonkin asteen skinejä, jotka asialla oli

    • Tahdoin vaan sanoa

      Minun ymmrrykseeni ei mene, että ihmisiä syrjitään sen takia mitä he edustaa. Tunsin kerran miespuolisen henkilön, joka tykkäsi meikata ja piti muutenkin naisellisista asioista ja hänen haave oli, että voisi joskus laittautua naisen näköiseksi. En kuitenkaan kohdellut häntä minään erityisihmisenä, vaan ihan samalla tavalla niin kuin kohtelen ihmisiä ylipäätään. Hän oli vain tuollaisilla ominaisuuksilla varustettu niin kuin minä olen tällaisilla ja naapurini on omillaan. Se on kyllä harmillisen tosi, että on ihmisiä, jotka ei hyväksy sitä, ettei ole ihan yleisen normin mukainen. Jotkut ei vielä edes hyväksy sitä, että tuntee tällaisen ihmisen. Onneksi minua ja ystävääni ei aikoinaan tultu päin naama haukkumaan tai hakkaamaan, mutta sellainenkin kävi mielessä. Jos tiiti kulkee ulkoilmassa, monestihan heitä ei edes tunnista vastaantulevista ja kaikki eivät edes mene ulkoilmaan tyttöillessään, ei minulle tulisi mieleen, että menenpä nyt hakkaamaan tuon. Miksi tulisi? Ei tämä ole minulle ongelma, kun ei ole koskaan ollut. Se miksi monet pitää tiittejä outoina johtuu varmaan osaksi siitä millaista kuvaa media ja erityisesti jotkut elokuvat ja muu kuvasto on meille heistä antanut vuosien ja vuosikymmenten saatossa. muun muassa tiittejä on esitetty aika seksualisoidussa valossa. Samalla tavalla kuin homoseksuaaleja heitä on pidetty aika tavalla seksin perään olevina. Ja se, että mies pukeutuu naisten vaatteisiin näyttäytyy ainakin joidenkin silmissä juuri melko homomaisena, vaikka tiitteys ei kulje käsikädessä seksuaalisen suuntautumisen kanssa. Ja joidenkin mielestä miehen kuuluu olla vain sellainen kuin oletetaan ja myös naisen.

      • Iso yllätys

        Tiedän muutamia tapauksia joissa on tuumattu että hakataan tuo tiitti, mutta onkin saatu takaisin samalla mitalla. Nämä hakkaajat luulevat että tiitin voimat ja tappelutaidot katoaa kun vedetään mekko päälle. Sitten tuleekin yllätys kun saa turpaansa.


      • Iso Muna
        Iso yllätys kirjoitti:

        Tiedän muutamia tapauksia joissa on tuumattu että hakataan tuo tiitti, mutta onkin saatu takaisin samalla mitalla. Nämä hakkaajat luulevat että tiitin voimat ja tappelutaidot katoaa kun vedetään mekko päälle. Sitten tuleekin yllätys kun saa turpaansa.

        Ja usein nää hyökkääjät on niin kännissä, ettei niistä senkään takia oo paljoo vatusta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      409
      3437
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      315
      1571
    3. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      85
      1379
    4. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      110
      1377
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1338
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1296
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1199
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1115
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      29
      1007
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      34
      913
    Aihe