http://www.kaleva.fi/uutiset/kotimaa/kaupunginvaltuutettu-pahoinpideltiin-yolla-oulun-keskustassa/621001/?fb_action_ids=10200757174760489&fb_action_types=og.recommends&fb_ref=.URexoZuXVX8.like&fb_source=other_multiline&action_object_map={"10200757174760489":332592630175829}&action_type_map={"10200757174760489":"og.recommends"}&action_ref_map={"10200757174760489":".URexoZuXVX8.like"}
transvestiitti hakattu Oulussa
11
744
Vastaukset
Surkeaa luettavaa, taitaa olla siellä valitettava "kaupungin tapa". Sitä vain mietin, minkälainen yhteys tällä on paikalliseen uskonnolliseen valtavirtaan, jonka mukaan homous on synti ja johtaa helvettiin siinä sitten transihmisetkin menevät samassa, joku Raamatun kohta heidänkin tuomitsemiseksi on poimittu.
Etteivät pojat vain olisi mielestään Jumalaa vähän jeesaamassa....
Siis vakavasti ottaen ja yleisesti: Mikä on tiukkapipoisten uskonnollisten ryhmien vastuu seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kohdistuvassa väkivallassa?- juttu...
laittaisitteko linkin juttuun
Eiks saa sanoa "Patriootti", kun tämä kuitenkin kuulostaa ihan niiden hommilta? Uskikset harvemmin lähtevät väkivallan tielle.
colaptes kirjoitti:
Eiks saa sanoa "Patriootti", kun tämä kuitenkin kuulostaa ihan niiden hommilta? Uskikset harvemmin lähtevät väkivallan tielle.
Oulun "patriootithan" ovat tunnetusti pinttyneitä ateisteja!
Kyllä näillä asioilla on yhteys, heidän elinpiirissään homot ja "transut" on tuomittu aina synnin perikuviksi. Ja kun pojat sitten lähtevät nyrkkeilysäkkejä kadulta etsimään, olemme houkuttelevuudessa tasavertaisessa asemassa mamujen kanssa.anukatariina kirjoitti:
Oulun "patriootithan" ovat tunnetusti pinttyneitä ateisteja!
Kyllä näillä asioilla on yhteys, heidän elinpiirissään homot ja "transut" on tuomittu aina synnin perikuviksi. Ja kun pojat sitten lähtevät nyrkkeilysäkkejä kadulta etsimään, olemme houkuttelevuudessa tasavertaisessa asemassa mamujen kanssa.1) uhkausgraffiti
2) Dan Koivulaakson kaasutus Priden yhteydessä
3) tarrakampanja
4) kokoomuspoliitikon kimppuun käyminen
Tämä on patrioottien "ansioluettelo" Oulussa sellaiset, mitkä eivät uutisiin pääse.
On totta, että uskovaisilta on rakkauden kaksoiskäsky päässyt unehtumaan, mutta ne kuitenkin yleensä siunailevat, eivät vedä köniin.- ???
juttu... kirjoitti:
laittaisitteko linkin juttuun
Eikö tuo aloitusviestin linkki kelvannut?
- vihan uskonto
"Siis vakavasti ottaen ja yleisesti: Mikä on tiukkapipoisten uskonnollisten ryhmien vastuu seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kohdistuvassa väkivallassa?"
Islamilaiset poppoot eivät ainakaan siedä vähemmistöjä. Mitä enemmän islamilaista maahanmuuttoa, sitä enemmän vähemmistöt saavat pelätä, kun työttömien ja toimettomien nuorukaisten sharia-partiot kiertelevät kaduilla.
- P=NP
SSS:lle kysyntää Oulun suunnilla...
Kyllä itsekin veikkaan jonkin asteen skinejä, jotka asialla oli - Tahdoin vaan sanoa
Minun ymmrrykseeni ei mene, että ihmisiä syrjitään sen takia mitä he edustaa. Tunsin kerran miespuolisen henkilön, joka tykkäsi meikata ja piti muutenkin naisellisista asioista ja hänen haave oli, että voisi joskus laittautua naisen näköiseksi. En kuitenkaan kohdellut häntä minään erityisihmisenä, vaan ihan samalla tavalla niin kuin kohtelen ihmisiä ylipäätään. Hän oli vain tuollaisilla ominaisuuksilla varustettu niin kuin minä olen tällaisilla ja naapurini on omillaan. Se on kyllä harmillisen tosi, että on ihmisiä, jotka ei hyväksy sitä, ettei ole ihan yleisen normin mukainen. Jotkut ei vielä edes hyväksy sitä, että tuntee tällaisen ihmisen. Onneksi minua ja ystävääni ei aikoinaan tultu päin naama haukkumaan tai hakkaamaan, mutta sellainenkin kävi mielessä. Jos tiiti kulkee ulkoilmassa, monestihan heitä ei edes tunnista vastaantulevista ja kaikki eivät edes mene ulkoilmaan tyttöillessään, ei minulle tulisi mieleen, että menenpä nyt hakkaamaan tuon. Miksi tulisi? Ei tämä ole minulle ongelma, kun ei ole koskaan ollut. Se miksi monet pitää tiittejä outoina johtuu varmaan osaksi siitä millaista kuvaa media ja erityisesti jotkut elokuvat ja muu kuvasto on meille heistä antanut vuosien ja vuosikymmenten saatossa. muun muassa tiittejä on esitetty aika seksualisoidussa valossa. Samalla tavalla kuin homoseksuaaleja heitä on pidetty aika tavalla seksin perään olevina. Ja se, että mies pukeutuu naisten vaatteisiin näyttäytyy ainakin joidenkin silmissä juuri melko homomaisena, vaikka tiitteys ei kulje käsikädessä seksuaalisen suuntautumisen kanssa. Ja joidenkin mielestä miehen kuuluu olla vain sellainen kuin oletetaan ja myös naisen.
- Iso yllätys
Tiedän muutamia tapauksia joissa on tuumattu että hakataan tuo tiitti, mutta onkin saatu takaisin samalla mitalla. Nämä hakkaajat luulevat että tiitin voimat ja tappelutaidot katoaa kun vedetään mekko päälle. Sitten tuleekin yllätys kun saa turpaansa.
- Iso Muna
Iso yllätys kirjoitti:
Tiedän muutamia tapauksia joissa on tuumattu että hakataan tuo tiitti, mutta onkin saatu takaisin samalla mitalla. Nämä hakkaajat luulevat että tiitin voimat ja tappelutaidot katoaa kun vedetään mekko päälle. Sitten tuleekin yllätys kun saa turpaansa.
Ja usein nää hyökkääjät on niin kännissä, ettei niistä senkään takia oo paljoo vatusta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi455633Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3155460Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä914676Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"
Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos692495Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y82167Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon
Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt511934Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva161902Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu351883Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont301825Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä
Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi831752