Keskuslukko temppuilee siten että se ei aukea auton sisältä napeista. Lukko toimii ulkoa avaimella (auki - kiinni). Kaikki lukot toimii. Lukot menee päälle kun lähtee ajamaan (d-asento). Lukot ei taas vastaavasti aukea kun pysähtyy ja auto sammutetaan. Lukkojen ohjelmointia ei voi muuttaa koska oven nappi ei toimi (kummassakaan ovessa). Eli missä olisi looginen vikakohde? Millaiset jännitteet pitäisi tulla oven kytkimelle?
Trans sport -98 keskuslukko
veikkaamalla voitat
2
213
Vastaukset
- El Pollo del Muerta
Siis jos nyt oikein ymmärsin, ovien lukot eivät avaudu siinä kuskin ovessa olevasta namikasta, jolla käskytetään kaikki lukot auki / kiinni.
Itsestään lukot eivät avaudu auton pysähtyessä tai moottori sammutettaessa, tämähän veisi pohjan poiss koko turvatoiminnolta. Lukkojen pitäisi avautua joko kuljettajan oven pääkatkaisemesta tai sitten kun ovi avataan kahvasta sisäpuolelta.
Ovien lukkojen toiminta ohjataan BCM (Body Control Module)-yksiköllä. Tarkista johdot ja liittimet. - Mokke74
Kertokaa missä tuo bcm boksi on
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va1673488- 152186
Mies pyysi rahaa
Jälkikäteen kun tarjosi kyydin yhteisestä harrastuksesta kotiini. Mitä vi**... Ei ihastunut mies noin toimi?2241522Jos tapaisimme uudelleen?
niin luuletko että mikään muuttuisi vai toistuuko meidän historia? Ehkä vähän eri tavalla mutta samoin tuloksin J701261- 441221
- 371141
Mites nyt suu pannaan
Kitkiöjoki ja Järvinen solmivat Attendon/Terveystalon kanssa sopimuksen, jonka mukaan sopimuksen irtisanomisoikeus on va381073Taas Lieksassa tyritty
Suomalaisten kansallismaisemaa juntit pilaamassa. Nuori tyttö kaupunginjohtajana ei ole sen viisaampi. *S-ryhmän hanke1361031- 471014
Nähdäänkö ensi viikolla
paikassa joka alkaa samalla kirjaimella kuin etunimesi? Ikävä on sinua. Fyysistä läsnäoloasi.411010