Tällälailla kirjoitti Tanssi.netissä joku eilisistä tansseista Pesäkalliolla, jossa Tapsa oli keikalla:
" Pesäkalliolla oli eilen mukavat tanssit.
Siinä 22 seuduilla tuli Tapani Kansa esiintymään orkesteriinsa ja tuollainen
oopperalaulajan tasoinen mies kun laulaa niin ilta on mitä mainioin.
Toisen orkesterin nimeä on muista, mutta tanssimusiikki oli aivan hyvää
heilläkin mielestäni.
Ilta oli miellyttävä senkin takia, ettei ollut ruuhkaa ja tanssimaan pystyi
mitä mainioimmin.
Illan kruunasi Tapani Kansa ylimääräisellään laulaen upeasti Anniinan ja sitten
toisena Elviksen Love me tender (Rakasta minua ikuisesti).
Mitä muuta tanssija voi toivoakaan enää illalta.
Kiitokset Tapani Kansa. "
Pesäkalliolta
5
253
Vastaukset
- Pöllöjä olette
Kukaan selväjärkinen EI VOI TYKÄTÄ tämän aadeehoodeen hoilotuksista. Joku hihhulifaneista ollut taas verbaalisesti vauhdissa. Ja ei kai siellä tanssilavalla mitään ruuhkaa pääse syntymäänkään kun teitä hihhuleita on -onneksi- vain kourallinen. Kiitos muuten vinkistä noista nettisivuista. Taidankin käydä sielläkin lukemassa ja kommentoimassa.
Ei voi mitään , että Tapsa on niin hyvä, että kerää kehuja muiltakin kuin faneilta. Ja sitäpaitsi Tanssinettiin on rekisteröintipakko ennenkuin siellä voi kommentoida mitään, joten et sä sinne uskalla mitään kiroitella, koska siellä joutuu vastaamaan asiattomista kirjoituksista omilla henkilötiedoillaan.
- lehmäliini
Justiinax kirjoitti:
Ei voi mitään , että Tapsa on niin hyvä, että kerää kehuja muiltakin kuin faneilta. Ja sitäpaitsi Tanssinettiin on rekisteröintipakko ennenkuin siellä voi kommentoida mitään, joten et sä sinne uskalla mitään kiroitella, koska siellä joutuu vastaamaan asiattomista kirjoituksista omilla henkilötiedoillaan.
Ammuu...ammuuu...lehmät sanovat ammuuu...hyvää huomenta vaan Justiinax. Toiseen kertaan tänään. Kuinka vähemmän mukavaa kun olet herännyt talviuniltasi. Nythän on kuitenkin karhujen ja lehmien talvi-unikausi....
- Annu.
Hyi hitto.
- Anti Liinilä
Safira Kiekura-Liinilä keksii omiaan. Tai sitten kehuu omia kirjoituksiaan toiselta nettisivulta mukamas jonkun toisen kirjoittamina. Pah! Justiinax Liinilä puolestaan on...tyhmä. Lausu sana "Tapsuliini" ja a vot Justiinax saa vuosisadan orkun.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 501577
- 621532
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p101108- 60911
- 49884
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41765Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit86620Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118617Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit32597- 38556