nyt apua näkijältä!!!!!

Autokauppa jäi nyt painamaan.. Myinkö autoni jollekkin jobbarille??? Valehteli kenties nimensä ja henkkarinsa? Jäinkö nyt jobbarin kynsiin kun en ehkä muistanut sitä päivämäärää laittaa paperiin :'( miten tämä päättyy???
363
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Siltä varalta ettei uusi omistaja rekisteröi ostamaansa ajoneuvoa, vanhan omistajan kannattaa tehdä heti kaupan jälkeen myynti-ilmoitus lähimmälle katsastustoimipaikalle, vakuutusyhtiöön ja ajoneuvorekisteriin. Ilmoituksen tekemiseen riittää ilmoitusosan tai luovutusasiakirjan kopio.

Toimi ja selvitä asia, niin ei tarvitse yöunia menettää tämän takia.

Äänestä
  • Teet siis myynti-ilmoituksen, että olet myynyt autosi.

    Äänestä


Kommentoi aloitusta


uneton uusimaalta kirjoitti:

Autokauppa jäi nyt painamaan.. Myinkö autoni jollekkin jobbarille??? Valehteli kenties nimensä ja henkkarinsa? Jäinkö nyt jobbarin kynsiin kun en ehkä muistanut sitä päivämäärää laittaa paperiin :'( miten tämä päättyy???

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu