Tilasin netistä Soneran laajakaistan. Vahvistus tuli sähköpostiini 22.1. Vielä ei ole tapahtunut mitään, nopeus ei ole muuttunut eikä modeemia ole tullut. Pian unohtuu koko juttu. Laskutus tosin alkanee pyörimään.
Paikkakunta on Loviisa.
Sonera-laajakaistatarjos, kauan kestää toimitus
10
554
Vastaukset
- surina3
Kannattaa ihan oikeasti soittaa sinne asiakaspalveluun, eikä voivotella täällä.
Kummaa porukkaa. - eimeehyvinsielä
""Tilasin netistä Soneran laajakaistan.""
""nopeus ei ole muuttunut eikä modeemia ole tullut""
Mitä sä oikein olet tehnyt, tiedätkö itsekkään?- Vihreä21
Kyllä minä tiedän. Näin vastattiin:
Hyvä asiakkaamme,
kiitos, että olet Sonera Laajakaista-asiakas.
Tämä viesti lähtee järjestelmästämme automaattisesti. Saat tämän viestin kun olet:
1.tilannut uuden Sonera Laajakaistaliittymän
2.uusinut laajakaistaliittymäsi sopimuksen
3.olemme tehneet aiemmin ilmoittamamme tekniikkamuutoksen laajakaistaliittymääsi.
Laajakaistasi tiedot
***************************************************
Tilauksen päivämäärä: 22.01.2013
Tilausnumero: 4951521
Tuote:
Sonera Laajakaista ADSL8M-liittymä.
24kk:n määräaikainen sopimus, jonka jälkeen sopimus jatkuu toistaiseksi voimassaolevana.
Liittymäsi kuukausimaksu on 19,90 euroa 12 kuukauden ajan ja tämän jälkeen 29,90 euroa 22.01.2015 saakka. Liittymismaksu on 0,00 euroa. Liittymän normaalin hinnaston mukainen kuukausimaksu on 48,78 euroa ja liittymismaksu 131,12 euroa. Hinnastot ovat nähtävillä osoitteessa http://www.sonera.fi/laajakaista.
Moikka "Vihreä21",
selvittelin tuota sinun tilaustasi mainitsemasi tilausnumeron perusteella ja sinua on koitettu tavoittaa tänään puhelimitse asian tiimoilta. Jos tilanne on vielä epäselvä, niin otathan yhteyttä Asiakaspalveluumme p 0200 17000 :)
Laskutus alkaa pyörimään vasta kytkennän tapahduttua, tarkemmin sanottuna seuraavana päivänä kytkennästä. Ja tuo modeemi tulee postitse kotiovelle kuljetettuna muutamaa päivää ennen kytkemistä.
mukavaa keskiviikkoa toivotellen,
Lauren@SoneraPartio- VIHREÄ21
Kiitos asian hoitamisesta. Olen kuitenkin niitä, jotka eivät pidä kännykkää aina mukana Nytkin se on kotona ja itse olen töissä. Outoahan se taitaa nykyään olla, mutta sillä keinolla kaupustelijat ym. lannistuvat ilmaiseksi. Kun koskaan ei vastata, lopettavat yrittämisen.
- Löllöpallo
Buahah.. sitten itketään kun tulee Soneralta vaikka viivästymis ilmitus tai asian varmistamiseen liittyvä soitto eivätkä voi tehdä mitään ennen kuin asia on sinulta varmisttetu. Jospa vastaisit siihen puhelimeen.
- Vihreä21
Hoitivat kaiken tarvittavan, eli sähköpostitunnukset sekä tekstarilla että sähköpostilla. Teknisesti homma hoidetaan 27.2. Muuta tietoa en heiltä tarvitsekaan.
- Vihreä21
Taitaa touhu olla Soneralla kuten eräässä naapurimaassa, mikään ei toimi, mutta kaikki järjestyy. Tekstreita tuli, että tee 27.2. sitä ja sitä, kun yhteys kytketään ja siitä tekstarilla ilmoitetaan, mutta eipä kytketty. Odotellaan. Taas kerran ovat firmassa YTt, ja eihän se miltä nostata, jos arvelee olevansa loppatilin saaja.
Jospa sitten huomenna, tai perjantaina..Hei Vihreä21,
tämä oli minulla selvityksessä tänään ja nyt pitäisi kaikki olla kunnossa :)
Mukavaa viikonloppua sinulle, ollaan yhteyksissä!
Lauren@SoneraPartio
- jep jep
Erehdyin minäkin tähän paskaan, mutta nyt oon kyllä toosi helpottunut ja hyvillä mielin kun pääsin tästä saat**n sonerasta eroon. Mutta EI KOSKAAN enää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien1793058- 522411
- 2382258
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes2572046Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva321752Työvoimatoimisto
Nyt kysyisin miksi pitää käydä työvoimatoimistossa paikanpäällä, kun he eivät muuta tee kuin laittavat koneelle uudet ve551640Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä841490- 1351314
Onko jollekin vielä epäselvää Raamatun kanta homoseksuaaliseen käytökseen?
😺 On oma mielipiteesi mikä tahansa on hyvä muistaa, mikä on Jumalan mielipide. Edelliset ketjut ovat tulleet täyteen jo3181098Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro141091