Nyt kaikki tuomiopäivän pasuunat selittämään. Miten on mahdollista Varkaudessa, 4 viikkoa sitten laitettiin omakotitalo könönpellossa myyntiin ja tänään kaupat! Hintapyynnöstä pois 3000 ja kaupat tuli. Millä tavalla esim. varkkila selität tämän ihmeen? Voisin jopa sanoa, että h..., mutten sano! Elämä tässä kaupungissa jatkuu ja on säälittävää,että täällä on paljon näitä surkimuksia jotka ei näe mitään hyvää missään! Jatkossa moikkaillaan Luttilassa, liekkö se esim. varkkilan mielestä hyvä kohde? Toisaalta SO FUCKING WHAT!
Menipä asunto kaupaksi
muuttomies ##
7282
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kerro osoite tai hinta/koko, niin voidaan jonkusen ajan kulttua tarkistaa puhutko höpöjä. Taidat olla välittäjä ja yrität saada ihmiset edes näytöille käymään, kaupoista puhumattakaan.
Minkä ihmeen. Koko ajan on kauppaa käyty, laskevilla hinnoilla. Eli käytännössä asunnon hinta on laskenut tai pysynyt samana, jos remonttia on tehty ja silloin on remonttiin laitetut rahat suurelta osin jääneet saamatta. Katso nyt vaikka niitä betonirivarikuutioita siellä Köpessä..herättää siis ostoryntäyksen aivan välittömästi vai???? Entäpä keskustan pienkerrostalot...Ei kiitos..Aiemmin hintapyynti yli tonnin neliö. Nyt toteutuneet kaupat reilusti alle tonnin. Eli kauppaa käydään, niinkuin lehdessä sanottiin. Myyntiajat vain pitenee yms.
Eli, kohde on ilmeisesti ollut keskiarvoa paremmassa kunnossa ja hyvällä paikalla. Lisäksi hintapyyntö on juuri oikealla tasolla.
Se, mitä varmaankin yritit väittää, oli se, että olisin sanonut kauppojen olevan täysin mahdottomia. No se ei pidä paikkaansa ja sen voit itsekin tarkistaa.
Huonolla paikalla, huonokuntoinen ja ylihinnoiteltu jää myymättä helposti, koska ostajia ei ryntäile pitkin Varkautta tällä hetkellä. Luttilassa on hyviä paikkoja, niinkuin muuallakin.
Onnittelut siis onnistuneista kaupoista.
On se vaan näköjään niin että jotkut provosoituvat provokaattorin aktiivisista
provosoinneista ja toiset eivät provosoidu provokaattorin provokatoorisista
provosoinneista vaikka kuinka provosoisi. Vai mitä sanoo provokaattori?
Provosoiduitko?
Noo, aattelin tuossa korjata tilannetta, ettei taas aleta kirjoittelemaan sellaista tekstiä minun sanomaksi, jota en ole edes päästellyt tulemaan. Varsinaisesti tuollainen teksti ei ollut edes kovin hyvää provoa sinällään. Se oli vain väite, jota oli maustettu minun nikillä ja siinä se. Todenperäisyyttä vaikeahko, mutta ei mahdotonta todentaa.
Möin myös entisen taloni köpessä muutama kuukausi sitten heti ensimmäisen näytön jälkeen. Periaatteessa kauppa oli sovittu alle viikossa.
Kyllähän Varkauteen vielä muutama ihminen silloin tällöin muuttaa ja tarvitsevat asunnon. Tuuri on käynyt teillä kahdella. Vaan kertokaapa Kommilassa asuvat miten hyvin asuntonne on mennyt kaupaksi! Könönpelto on ihan mukava alue, tai ainakin oli 60-luvulla, kun asuin siellä. Pellonpääntiellä.
Vietin koko varhaislapsuuteni kommilassa tehdastyöläisten lapsena 70-luvulla. Erittäin hyviä lapsuusmuistoja sieltä, mutta koskaan en muuttaisi takaisin sinne.
On jotenkin semmoista slummin oloista seutua, paljon järjestyshäiriöitä,alkoholismia yms.