Jeep Grand Cherokee 3.1TD Laredo 5d

arpoja

Onko kokemuksia otsikon mukaisesta Jeepistä? Onko millaisia tyyppivikoja? Kestääkö automaattilaatikko? Onko huollot kalliita? Autoa olisi tarkoitus vaihtaa hevosen vedon vuoksi.

5

1759

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • hevosveto

      Eikös sitä hevosta voi vetää millä vaan, mutta jos ihan meinasit oikein jotain koppikärryä niin peräkoukkuun kiinni, siihenhän jeepit onkin tarkoitettu.
      Kustannuksista ei tietoo, kaipa ne on edulliset.

    • 14+13+12

      Laita mieluummin muutama tonni budjettiin lisää ja osta 2.7 koneella oleva WJ. Koneessa enemmän paukkua ja parempi laatikko. 3,1 loota on 3 ylivaihde ja tuoreempi on 5 vaihteinen. Kulutus /100 km 8-10 litraa, 3,1 kulutus 10-13 litraa, siis ilman kärryä.

    • 8+10

      itsekin katselisin ennemmin mersun 2.7crd:tä, jos budjetti vain antaa periksi. 3.1td syö enemmän ja on silti heikomp. 3.1td:ssä on sen lisäksi muutenkin omat ongelmansa.
      autokeskuksen huollot on törkeän kalliita. jos löydät luotettavan huoltamon, joka tuntee oikeat reitit mistä varaosia kannattaa hankkia, niin silloin voi päästä suht halvallakin. autokeskuksen, kuten myös erään tunnetun jeeppikorjaamon, hinnat ovat noin 3...5 kertaisia verrattuna siihen mitä niistä oikeasti kannattaa maksaa.

      kannattaa kysellä myös tuolta http://www.fjdc.org/bbs/

      • 8+10

        ...ja 3...5 kertaisilla hinnoilla tarkoitin siis varaosien hintoja. oikeiden kanavien kautta korjaamo saa varaosia yhtä halvalla kuin mitä itse jenkeistä tilaamalla. joskus jopa halvemmalla, jos vähänkään raskaammista osista kyse.


    • arpoja

      ^Kiitos vastauksesta! Aika vähän näkyy olevan myynnissä noita 2.7 koneella olevaa. Taitaa kääntyä suoraan mersun puolelle tämä haku nyt.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En löydä sinua

      En löydä sinua täältä, etkä sinä varmaankaan minua. Ennen kirjoitin selkeillä tunnisteilla, nyt jätän ne pois. Varmaan k
      Ikävä
      22
      2251
    2. Eelin, 20, itsemurhakirje - Suomalaisen terveydenhuollon virhe maksoi nuoren elämän

      Yksikin mielenterveysongelmien takia menetetty nuori on liikaa. Masennusta sairastava Eeli Syrjälä, 20, ehti asua ensi
      Maailman menoa
      105
      2221
    3. Mihin kaivattusi

      Ja sinun juttusi kaatui?
      Ikävä
      50
      2107
    4. Mihin se sysipska hävisi?

      Katso Frida Kahlo elämäkerta ja opi.
      Ikävä
      32
      1527
    5. Hajoaako persut kuten 2017?

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011217813.html Tämä on totisinta totta. Persut on murroksessa. Osa jättää puolueen
      Maailman menoa
      220
      1484
    6. Opettelen sun jokaisen virheen

      ja rakastan sua.
      Ikävä
      30
      1396
    7. Kamala uutinen: Henkilö kuoli Tokmannin pihaan Kankaanpäässä- Jäi trukin alle

      IL 9.5.2025 Ihminen kuoli Kankaanpään Tokmannin edustalla perjantaina aamupäivästä. Poliisin mukaan henkilö oli jäänyt
      Kankaanpää
      36
      1382
    8. Mitä uskot sinun

      Ja kaivattusi välillä tulevan tapahtumaan lähiaikoina
      Ikävä
      95
      1161
    9. Ne oli ne hymyt

      Mitä vaihdettiin. Siksi mulla on taas niin järjetön ikävä. Jos haluat musta eroon päästä niin älä huomioi mua. Muuten kä
      Ikävä
      20
      1096
    10. Mitä haluat oikeasti

      Mun ymmärtävän? Sitäkö ettet rakasta ja ole valmis mihinkään?
      Ikävä
      26
      1086
    Aihe