Eikö täällä tosiaankaan ole ketään espoolaista, joka olisi jo Espoon KPK- eli kuljetuspalvelukeskuksen piirissä? Viimeksi kysyessä tuli vain muutamia kommentteja.
Kiinnostaisi kuulla kommentteja, kun palvelun tai palvelun puuttumiseen laajentumiseen koko kaupunkiin on enää pari viikkoa.
Juuri lauantaina oli Helsingin Sanomissa juttua, että vaikka järjestelmästä on tullut paljon valituksia ongelmista, kaupunki ei silti siirrä aloitusta syyskuun alusta. Oletettavasti silloin ongelmia on siis entistä enemmän, kun käyttäjämäärä päivässä moninkertaistuu.
Espoon KPK -- kokemuksia?
atdt
1
466
Vastaukset
- Esboolainen
Kuljetuspalvelukeskus koko Espooseen. Yleisötilaisuus keskiviikkona 18.8.2004 klo 18-20 Espoon valtuustalo, valtuustosali (os. Espoonkatu 5)
Espoon kuljetuspalvelukeskus alkaa palvella koko Espoota 1.9. alkaen. Kuljetuspal-velukeskus hoitaa keskitetysti kuljetuspalvelut niille vammaisille ja liikuntaesteisille espoolaisille, joille on myönnetty lakisääteinen kuljetuspalvelutuki. Tilaisuudessa esitellään toimintaa tuleville asiakkaille.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1542505Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1462352Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot971009- 64881
- 61764
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka273701Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18697Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85680Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait202658Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22648