PEKKA PERÄ tuo kaivosalan Karpaasi raiskaa taas Suomineitoa ihan tosissaan. Vähintään 1,8Miljoonan m2 mälli plörähti ja valuu reisiä pitkin vuoksen vesiin. Ei tunnu enää niin pahalta tuumaa PEKKA ja jatkaa raiskaamista.
Vastaukset 16
- läskiä pöytään
Annahan pekan touhuta, tuopi leipää moneen pöytään.
Ja heittäkää tuo jatkuva valittaminen sikseen. James Bond lupa tappaa. Pekka Perä lupa raiskata.
- Oli se metkaa juttua
Vihreiden ministeri Hautala on täysin hyväksynyt Perän esityksen osakeannista ja lupaa valtion puolesta osallistua siihen.Nyt ei näy vasen vihreä tietävän mitä oikea vihreä on päättänyt.Nyt pitäisi tunkiovihreän seurata aikaansa, eikä haaveilla mistään naturareservaatista.
Pekan kasseihin jäi vielä yli 5 Milj m2 satsit eli voi Suomineitoa. Ja uutta kehittyy jatkuvasti on meinaan sen luokan Sonni.
- minäkö juntti?
kukaan,ei kukaan! voi olla noin katkera...anna kun mä arvaan se on pienenä vieny sulta tikkarin suusta?huoh,jos tarkemmin olisit vaivautunut tutkimaan juttua niin olisit ehkä huomannu että ELYKESKUS antoi luvan kyseiseen toimenpiteeseen
- Pekka Perä
Haluatko pikku mällit reisille? On paljon jäljellä
Siis ELYKESKUSKO laskee jätevesiä luontoon ja näin ollen RAISKAA? Kyllä PEKKA on se joka raiskaa ja ELYKESKUS katsoo vieressä ja fäppää.
- 1,9 millimetriä
Kun 1 800 000 m3 läsähtää 928 km2 = 928 000 000 m2:n Oujärveen tullee semmoinen tulva että veden pinta nousee 0.0019m.
- Ely Kytky
NO LOL. Eli tuon kaavan mukaanhan kaikki altaisiin käytetyt rahat ovat menneet hukkaan. Taidat olla ELYKESKUKSEN PALKKALISTOILLA.
- perän hommiin vaan
työttömätkö siellä uikuttaa,kun pelekäävät,että perä kuttuu töihin.
- Perästä tuoksuu
P.Perseen töihin jollain 9€ tuntipalkalla jonnekkin pierun hajuiseen korpeen.
- Heikki Hietasäkki
Milloin RAISKAAMISTA on alettu kutsua työksi?
- Heikki Heittosäkki
Se hiekkapussukoiden summittainen viskely veneen laidan yli oli jotakin Reijo Kelan ja Jorma Uotisen performanssien välimaastosta.
- Pakkasukko.
Saesi ne helteet tulla kun Pekalla mittarit, aomat ja se rakas järki kultahi ihan jeässä.
- Kalle Tappinen
Krartaalivuoto yllätti Kaenuulaeset jos ei kaekkie niin aenakin sinisilimäset osakkeen omistajat.
- Pekka Perä
Jess sain jatkoaikaa. Saan pitää hanat auki 247.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.
Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.291206Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?
Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke58995Mies sun käytös satutti...
Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.63933- 54873
- 51771
- 65748
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍81706- 82672
Tönölän hukkaputki
Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le38668Ei mitään käytöstä
Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su30615