Eli oon menos leirille ja oon 14 vuotta eikä mulla oo miinkään näkösii rintoi ja oon käyttäny tähän menneen topattui liivei koska hävettää olla luokkansa ainoa lauta, ja nyt kun sinne leirille olen menossa en haluaisi mennä uimaan mutta se kuuluu ratsastus leiriin enkä haluaisi olla koko kesää koton eli voisinko alkaa vetää jtn pillereit et kehittyisin jotenkin että näyttäisin ikäisltäni ja sitten kun minulla on poikaystävä joka harrastaa myös ratsastusta ja tulee samalle leirille kanssani, niin pelkään että hän jättää minut vain koska olen lauta onko mitään että voisin saada kunnon rinnat
Leirille menis mut hävettää
rinnaton pelkääjä
12366
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kaikki kehittyy omaan tahtiinsa joten, relaa, relaa ihan kunnolla. Ei niitä rintoja saa isommaks kun murrosiässä, lihottamalla (totaali huono vaihtoehto, en suosittele.) tai implanteilla. Varmaan noin kymmenen miljoonaa tyttöä kärsii joko rinnattomuudesta tai liian isoista rinnoista. Kannattaa jättäää ne topatut rintsika, ihan varmasti kaveris ja etenkin poikaystäväs rakastaa sua, eikä sun rintojas. Ihan varmasti tuntuu ulkopuoliselta, varsinkin jos kaverit puhuu rintsikoissa yms. Tiedän kuule tunteen. Eli hengitä syvään ja relaa kunnolla. Älä missään olosuhteissa jätä leiriä välistä rinnattomuuden takia, elä hullu oo.
Luin yheltä palstaöta hyvän keinon ja käytän vaikka oon vast11w. Mee saunaa ja laita pienee rasiaa voita. Laita tosi pieni kerros sitä voita rintojen päälle ja anna sen vaikuttaa. Se voi imeytyy ja näin rinna kasvavat hiukan. Itselleni tepsi hyvin. Kannqttaa sille sauna kerralle paljon aikaaa,koska voi ei imeydy nopeasti ja sen pesemiseen menee tovi. Toivottavasti auttaa:-)
Vitut.
Saattaa se voi haista sitten aika härskiltä saunan lämmössä, muutenkin kun leipää syö ja jos jää voita huuliin niin se alkaa haista pahalta melko nopeasti.
Hiero ja hyväile rintojen aluetta hellävaraisesti (eli ei mitään kovaa puristelua).
Don't worry, jokanen kehittyy eri tahtiin joten sul ei oo mtn. häpeiltävää.... Pillerit voit unohtaa myös ihan kokonaan! Ja jos sun poikaystävä eroo susta sen takii että sulla eio vielä kunnon rintoja niin vitut sille jätkälle. Usko pois, kyllä ne rinnat sulle viel tulee!
Mulla on sama juttu. Rintoja ei oo oikeestaan yhtään ja oon jo täyttäny 15. Hävettää tosi paljon kun kaikilla muilla on oikeet kunnon rinnat, mutta mä joudun vaan pitään näitä feikkirintsikoita. Mua niin ällöö nää toppaukset joita oon pitäny jo kaksi vuotta. Toinen vaohtoehto olis sitten olla ihan lauta ja sitä mä en todellakaan halua. Mun poikaystävä tietää, että olen lauta, mutta on sanonut, että se ei vaikuta mitenkään. Ehdottomasti sun kannatta mennä sinne leirille. Tsemppii sulle!!!
Mua auttoi aikanaan ajatus "hyvää kannattaa odottaa".
Kyllä hyvää kannattaa odottaa. On sitä tässä odotettukkin ainakin kaksi vuotta ja odotus vain jatkuu. Koville se ottaa, kun 12 vuotiaillakin on paljon isommat rinnat kuin itsellä.
Kuinka kauan itse jouduit odottelemaan? Mitenkä ratkaisit silhuettipulman? Käytitkö raskaasti topattuja rintaliivejä niinkuin minä vai annoitko mennä ilman? Olis kiva kuulla kuinka sinä selvisit.
Olin 14-vuotiaana vielä aika lailla lauta ja annoin olla. Käytin aika väljiä vaatteita ja aattelin että kyllä se siitä. Yksi aika hyvä huuli on sanoa että jos kehittyy aikaisin niin kuoleekin aikaisin. Ei siinä mitään perää oo, mut joskus oon heittänyt senkin.
Onneksi on pienirintaisiakin tyttöjä, ei kaikki pidä isoista rinnoista, itse ainakin pidän sellaisia ällöttävinä.
Ihan yhtäläiset ongelmat on pojillakin, heidän kohdallaan kyse vaan ei ole rintojen koosta. Mutta jos oikeesti ottaa stressiä sellaisen asian takia mihin ei voi vaikuttaa, ei itse eikä kukaan muukaan, niin loppuelämänsä saa kärsiä turhasta stressistä.
Ja oikeesti, voi leivän päälle, ei se rintoihin imeydy nahan läpi cmon ja kuka edes haluis voi täytteiset rinnat.
Sinulla on vielä aikaa kehittyä, ja eikä itsellänikään ole mitkään isot rinnat, vaikka ikää on jo 20-vuotta. Eikä se ole minua pahemmin haitannut. Ja myöhemmin, kun kokemusta on jo enemmän, niin tajuat ettei rinnat ole mikään syy jättää tekemättä asioita. Muuten tulet vielä katumaan, sitä että jäit tekemättä niitä asioita joita halusit. Turhaan hätäilet vielä, sinulla on aikaa vielä muuttua. (:
En omista mielipidettä enkä tietotaitoa kyseiseen topicciin.