Ärsyttävä akka

naksuva nakki vittu

Menee hermot ystävääni! Kyselee kokoajan säädinkö sen exän kanssa ku ne oli yhä yhdessä (olen sanonut tuhat kertaa EN!)

Hän väittää exiensä/säätöjensä pitävän minua rumana (vaikka moni on ollut minuun yhteydessä ystäväni tietämättä) ja lopulta ystäväni puhuukin itsensä aina pussiin sanomalla jotain että "no kun se kyseli ootko sinkku ni sano sille että et oo ettei se kiinnostu susta" no hmmm miksi ihminen joka pitää minua rumana kiinnostuisi?? ;)

Ja kaikkein paskamaisin juttu tulee tässä! Minä olen ainoa hänen ystävistään joka ei ole nähnyt hänen uusinta poikaystäväänsä!! Aina keksii jonkun tekosyyn. Lisäksi hän kerran sanoi minulle että "poikaystäväni ei pidä naisista jotka meikkaa, et se ei varmaan kauheesti pidä susta".

Noh mä meikkaan joka päivä ja tykkään olla muutenkin näyttävä kuitenkaan olematta tyrkky. Ystäväni sen sijaan ei paljoa laittaudu, ihan kevyen meikin laittaa aina. Hitto kun vituttaa kun aina hänen löydettyä uuden miehen hän yrittää keksiä miksi miehet eivät pidä minusta mutta kuitenkin vihjaa että "älä vie sitä multa".

Ja siis faktat pöytään. Mä oon aivan ihana ystävä. Mä aina kannustan sitä, oon ilonen sen puolesta enkä ikinä edes tapailisi miestä jonka kanssa sillä on ollut säätöö. Mä ihan tosissani kohtelen sitä niin kuin haluaisin itseäni kohdeltavan. Tää mun ystävä on kaiken lisäks itsevarma, mutta minun seurassani voi huomata pienen epävarmuuden.

Mä oon sanonu sille tuhat kertaa että se on se luonne mihin ihminen kiintyy, ja jos mies on päättänyt olla ystäväni kanssa, hän aivan varmasti pitää katseensa ja halunsa siinä omassa tytössä. No matter what. Ja ihan vielä näin lopuksi mainitsen että itse olen itse siis onnellisesti kihloissa (hääpäiväkin jo sovittu) enkä sormusta ole koskaan pois ottanut/piilotellut kenenkään miehen takia.

1

409

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tsemppiä!

      Kuulostaa aika vakavalta. Itselläni on samankaltainen kaveri, ongelmamme vaan ovat pienempiä, eivätkä pyöri miesten ympärillä. Sinuna, niin vaikeaa kuin se onkin, puhuisin kaverillesi. Kertoisin, miltä minusta tuntuu, ja korostaisin, että en aio viedä hänen miehiään.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      289
      11337
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      133
      7020
    3. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      100
      5761
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      38
      5118
    5. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      52
      4291
    6. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      30
      3989
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      61
      3544
    8. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      32
      3511
    9. Nyt peukut pystyyn

      Nyt kaikki peukut pystyyn, siirtopersu on aikeissa muuttaa Kannuksesta pois. Facebookissa haukkui tänään Kannuksen peru
      Kannus
      22
      3045
    10. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      79
      3020
    Aihe