Mieltäni painaa eräs asia. Eli joskus 3-4 vuotta sitten olin kiinnostunut eräästä henkilöstä ja olin hänestä mustasukkainen koska hän asui eri paikkakunnalla kuin minä ja luulin jatkuvasti että hän katteli toisia. Välillä tuli riitoja ja tuli loukattua häntä. Enää en ole pitänyt häneen yhteyttä ja me saatiin sovittua jo tuo juttu ja ei muistella enää pahalla. Olin tuolloin 16-17. Mutta nyt mua on ruvennut kovasti ahdistamaan se kun olin niin ilkeä hänelle ja olin niin mustis. Vaikka pyysin jo anteeksi käytökseni ja saatiin sovittua mut silti on sellanen olo et en saa mielelleni rauhaa. :(
Jos vaan viittitte niin auttakaa tai kertokaa omia kokemuksianne. Toivon asiallisia vastauksia.
Jos vaan viittitte niin auttakaa tai kertokaa omia kokemuksianne. Toivon asiallisia vastauksia.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Nyt sinua painaa sairaaloinen syylisyys. Kun olet pyytänyt anteeksi ja olette sopineet niin asia on historiaa ja pois päiväjärjestyksestä. Liittyykö sinulla yleensä muihinkin tilanteisiin samanlaista että syyllisyys jää päälle ja vatvot menneitä. Jos asia liittyy tähän ihmissuhteeseen niin taustalla voi olla vaikka "veruke" alitajuinen, jotta olisis syy verestää tuttavuutta ja ottaa yheyttä uudelleen.
'Kun olet pyytänyt anteeksi ja olette sopineet niin asia on historiaa ja pois päiväjärjestyksestä'
Mut miks sit kokoajan mietin sitä et olin niin kusipää sitä henkilöä kohtaan. Oikeasti en halua kenenkään kanssa riitaa ja haluan vain hyvää kaikille. Silloin oli silloin ja mulla oli muutenkin vähä paha olla sillo, niin kai purin jotenki sitä pahaa oloa tuohon henkilöön, en tiedä.. Lisäksi olen kärsinyt pakko-oireista, kärsin vieläkin ja masennusta ja koulukiusaamista myös löytyy taustaltani.
Toivottavasti saitte jotain tolkkua tuosta kirjoituksestani, oon niin huono selittää. :/