Flunssa, yskän parantaminen

Annijahokiismylife<3

Moro. Oon 15 v. poika, pelaan lätkää. Eli torstaina tuli kurkku kipiäksi, jatku perjantaihin ja lauantaina alko nuha. Kuumetta ei oo tullut ja pahin nenän tukkoisuus on ohi. Mutta nyt tuli sit yskä, tai "alkaa". Onko mahdollista,kun ois nyt viikonloppuna peli, niin jätän sen väliin, mutta ensi viikolla olisi 2 peliä, sunnuntaina, olisko mahollisuuet parantua siihen. Enemmänki tuo yskä arvelluttaa, nuha ei oo enää kovin paha :) Ja millä voi _yrittää_ nopeuttaa parantumista, C-vitamiinilla, valkosipulilla? Kertokaa konsteja, kokeilen :D

Siis mitä luulette onko mahollista parantua ensi viikon sunnuntaihin, kun nyt on keskiviikko :DD eli sillon yskän alkamisesta on 11 päivää. Aika normi flunssa kyseessä.

Urheilijan painajainen on sairastua/loukkaantua, nyt oon joutunu tällä kaudella 5 pelistä pois. Tämän flunssan takia oon joutunu olee 2 pelistä pois, ja nyt jo 4 harkoista pois vielä perjantain ja ensi viikon! Nyt kun olisi kauden tärkeitä pelejä!! ):

3

285

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • 2+1

      En tiedä pystyykö yskää lyhentämään, mutta suosittelen käyttämään yskänlääkkeitä.

    • Flunssapois
    • mee too

      Inhottavaa toi flunssa!
      Mäki oon innokas urheilija ja tämän typerän yskän takia en ole päässyt treeneihin kolmeen viikkoon ja kolme peliäkin on mennyt sivusuun.

      Eli tosi kiva... Kolme viikkoa yskiny!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      450
      1965
    2. Ei käy sääliksi sitä miestä

      Sitä saa mitä tilaa.
      Ikävä
      152
      1269
    3. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      94
      1173
    4. Mitähän ajattelet

      Nykyään minusta tai meistä tai tapahtuneista?
      Ikävä
      71
      1153
    5. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      114
      1147
    6. Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä

      Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku
      Sinkut
      180
      1028
    7. Hankkikaa elämä

      Tiedetään että hän on mielenkiintoinen mutta rajansa kaikella.
      Ikävä
      100
      783
    8. Voisitko mies auttaa..

      Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.
      Ikävä
      52
      714
    9. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      45
      711
    10. En ehkä onnistu siinä

      Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.
      Ikävä
      57
      674
    Aihe