Hypetyksestä huolimatta - Bing ei menesty!!!

18281
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Bing - Maailman huonoin hakukone.

Äänestä
  • Bing - maailman paras hakukone. Loistavilla taustakuvilla ja nopealla toimivuudella! Onneksi on Bing!

    Äänestä

Tässä taannoin kun asensin Linux Mintin eräälle koneelle havaitsin miten paljon paremmat hakutulokset parilla erityishaulla sain Googlelta kuin Yahoolta. Google indeksoi paremmin sivustoja kuin kilpailijat. Piruuttani käyn kirjaston koneillekin vaihtamassa oletushaun Bingiltä pois ja siirrän sen Googlelle. Äsken havaitsin että muut olivat jo tehneet samat temput muille pc-koneille.

Microsoft maksaa ilmeisesti siitä että ihmiset käyttäisivät Bingiä. Ja tästä huolimatta ihmiset eivät pidä tuosta hakukoneesta.

Äänestä

Loistava Bing! Minulla se on kotisivuna ja olen täysin tyytyväinen siihen. Hyvin on löytänyt ainakin minun hakuni.

Äänestä
  • hyvä että vähään tyytyväisiä löytyy vielä nykyaikanakin. Sanoo eräs Gates

    Äänestä

  • Varmasti ne sinun ding dong haut löytyy bingilläkin.

    Äänestä

  • surkea bing kirjoitti:

    Varmasti ne sinun ding dong haut löytyy bingilläkin.

    Lisäksi käytän myös Bing Translatoria!
    http://www.bing.com/translator/?ref=SALL&br=ro

    Sekin on erinomaisesti toimiva kääntäjä. Huomaa kyllä, millainen Microsoft viha teillä on ja ihan vain mielenterveydellisistä syistä!

    Pitäisiköhän teidän hihhulien hakeutua johonkin hoitoon, kun ette näköjään saa itseänne hillittyä? Vastustatte siis kaikkea Microsoftin tuotteita, olivatpa ne millaisia tahansa?

    Muistakaa, että salaseurat on saatanasta! Microsoft ei ole sellainen, mutta linuks-yhteisö jo on!

    Äänestä

myös että kirkko ei pärjää ilman saatanaa, sehän sen loikin :)

Googlen kääntäjää kääntäjät nimittävät nykyrunouskoneeksi, Bingiä eivät viitsi edes mainita.

Äänestä

Rauhoituhan hieman, ehkä mikkis tekee vielä ihan hyvänkin käyttiksen. Tainnut kasia käyttäessä taas palaa hihat. Katsohan nyt kirjoitustasi, kuka se hihhuli on tai mielenterveys karkuteillä.

Äänestä
  • Pitääkö laittaa se feden keräämä lista tähän? Minullakin on kopio niistä viesteistä.

    Näkisimme, kuka on ja mitä! Siinä on ne tubutinkäyttäjän kuuluisat viestit, jotka kertovat ihan jostain muusta, kuin normaalista ihmisestä.

    Äänestä

  • Linuks - saatanasta kirjoitti:

    Pitääkö laittaa se feden keräämä lista tähän? Minullakin on kopio niistä viesteistä.

    Näkisimme, kuka on ja mitä! Siinä on ne tubutinkäyttäjän kuuluisat viestit, jotka kertovat ihan jostain muusta, kuin normaalista ihmisestä.

    varmaankin mielenkiintoinen lista tosiaankin. Fedehän se onkin ihan nomaali fanaatikko :)

    Äänestä

  • tuottelias tuo "asiantuntija" näyttää olleen vaikkei ihan kaikki muumit kotona hänellä olekaan :)

    Äänestä

"""Rauhoituhan hieman, ehkä mikkis tekee vielä ihan hyvänkin käyttiksen. Tainnut kasia käyttäessä taas palaa hihat. Katsohan nyt kirjoitustasi, kuka se hihhuli on tai mielenterveys karkuteillä. """

Niin, eiköhän siellä micro$oftilla ole ihan ammattilaisia töissä.
Niiden vaan pitäisi aloittaa ihan alusta se käyttöjärjestelmän tekeminen.
W95 jälkeen se on ollut paikka paikan päällä jota kukaan ei hallitse; jos edellä sanottu ei pidä paikkaansa, niin viimeistään Vistan kohdalla se mopo karkasi käsistä.

Äänestä

Bill Gatesin mukaan Bing on selvästi Googlea parempi.

Äänestä
  • Bill ei minua ja muutamaa muutakaan ole onnistunut vakuuttamaan sen hyvyydestä.

    Tai onhan se hyvä jos ei kovin montaa hakutulosta halua :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Franken kirjoitti:

Google keeps Bing, Yahoo at bay in search business


http://www.computerworld.com/s/article/9236778/Google_keeps_Bing_Yahoo_at_bay_in_search_business

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu