Vihlontaa alapäässä

qwerghfj

Eli minulla on sellaisia outoja tuntemuksia tuolla alapäässä aina silloin tällöin ikäänkuin jokin viilto tai vihlaisu, joka kestää n sekunnin ja niitä tulee aina silloin tällöin? Kipu ei ole sietämätön vaan vain sellainen pieni nipistys, mutta sen kuitenkin huomaa. En ole raskaana, joten siihen ei voi liittyä. Onko muilla ollut samanlaista?
Labraan jätin näytteen tänään, joten minuu jännittää, jos sieltä tulee joku paha tulos... Mutta kipu ei ole munarauhasissa vaan ennemminkin virtsatien suunnalla?

HALUAISIN ASIALLISIA VASTAUKSIA SIITÄ JOS MUILLA ON OLLUT SAMAA ONGELMAA.

6

6886

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • öööfd

      Minulla aina välillä sama juttu, millane oli se labran tulos?

    • fdfsfdfsdfd

      Voi olla jotain vulvodynia-tyyppistä. Kun mulla oli vulvodynian tapaisia oireita, niin mulla tuli yhtäkkiä sellaisia emättimen suuntaisia äkillisiä "viiltoja". Joskus myös virtsaputken suu yhtäkkiä nyki oudosti. Kuvaavaa noissa oli nimenomaan se äkillisyys, se että sitä ei osannut ennakoida ja yhtäkkiä vaan vihlaisi. Kannattaa googlata vulvodynia mutta ei kannata säikähtää, vaikka mullakin oli paljon senkaltaisia oireita niin ei mulle silti mitään varsinaista kivuliasta vulvodyniaa tullut, se meni sitten ohi.

      Käytätkö e-pillereitä?

    • Mzzlfnsklajfg

      Kyllä e-pillereitä on tullut syötyä jo n.4kuukautta

      • fdfsfdfsdfd

        Ouch, en nyt tietenkään mene vannomaan mutta voi hyvin johtua niistä. Ja ne vaikutukset voivat tulla heti tai monen vuoden päästä. Monella vulvodynia-tyyppisten oireiden alkaminen on liittynyt e-pillereiden käyttöön. Käytätkö matalahormonisia vai minkälaisia?


    • Kdög

      Käytän sen merkkistä e-pilleriä kuin yaz.

      • fdfsfdfsdfd

        No nuo ilmeisesti ovat juuri erittäin matalahormonisia. Erityisesti juuri matalahormoniset pillerit tekevät monille vaihdevuosityyppisiä oireita. Sinuna lopettaisin niiden käytön. Toisin kuin pilleripropaganda väittää, niin pillerit aiheuttavat ongelmia aika monille.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tunniste

      Jonka vain sinä ja kaivattusi tietää. ⬇️
      Ikävä
      113
      5263
    2. Ketä julkkista

      kaivattunne muistuttaa?
      Ikävä
      67
      5064
    3. Miten, milloin

      Se onnistuisi sun luona
      Ikävä
      91
      4124
    4. Miten mä olisin

      Rohkeampi lähestymään häntä. En tiedä. En osaa nykyään edes tikusta tehdä asiaa vaan käyttäydyn päin vastoin välttelen.
      Ikävä
      75
      3610
    5. Anteeksi kun käyttäydyn

      niin ristiriitaisesti. Mä en usko että haluaisit minusta mitään, hyvässä tapauksessa olet unohtanut minut. Ja silti toiv
      Ikävä
      60
      3218
    6. Haluan huomiota sulta

      nainen…tiedoksi. 😥❤️ -M-
      Ikävä
      43
      2801
    7. Kerro kolme huonoa ja

      kolme hyvää asiaa kaivatustasi? Än yy tee nyt
      Ikävä
      15
      2297
    8. Yritän tänään laittaa taajuudet kohdilleen

      Jotta törmätään kirjaimellisesti. Ei tätä kestä enää perttikään. Olet rakas ❤️
      Ikävä
      52
      1924
    9. Rakastatko mua

      Vielä?
      Ikävä
      40
      1800
    10. Onko kaivattusi

      kyltymätön nainen, pystyisitkö olemaan hänelle loputon mies, vai meneekö toisinpäin.
      Ikävä
      37
      1638
    Aihe