Aurinkovoide

intiaani4

Millaisia suojakertoimia olette käyttäneet Egyptin lomalla? Mukava ois ruskettua muttei palaa.

2

356

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kunnon kerroin!

      Kerroin on ihan kiinni siitä, kuinka ihosi sietää aurinkoa. Mutta kannattaa muistaa, että siellä ollaan auringossa siinä kahdeksan tuntia päivässä. Minulle tuo tietää alkuun kerrointa 30, loppulomasta voi 20 riittää.

    • Auringosta nauttien

      Viime kesänä kaksi viikkoa Egyptissä ja käytin suojakerrointa 20 parinä päivänä, sitten 15 ja lopussa taisin jopa käyttää 6. Otin aurinkoa klo 10-16. Olen aina palanut helposti, enkä ole juurikaan ruskettunut ennen kuin aloin käyttämään porkkanatabletteja pari viikkoa ennen reissua ja käytän porkkana eli karoteeni pitoista aurinkovoidetta. Kesällä en palanut kertaakaan. Mutta suosittelen kuitenkin kokeilemaan erikertoimia aloittaen 30 kerrointa, ei ole kiva jos ekana päivänä palat pahasti, koko loma on sen jälkeen pilalla.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mieltä olet?

      Miehestä jolla ei ole yhtään kaveria, ei facebookissa eikä livenä ja hän harrasta ja tekee kaiken yksin. Onko vähän outo
      Ikävä
      157
      1480
    2. Muistakaa pojat tämä.

      Mies joka haluaa naisen, löytää keinon. Ei epäröi eikä hämmennä. Tekee kaiken eteenne.
      Ikävä
      129
      1170
    3. Muhun rakastuu kaikki naiset, mut mä en rakastu niihin

      Mun vaatimustaso on 10+ Mut mua tavottelee 7+ naiset
      Ikävä
      216
      869
    4. Oletko päättänyt

      Että luovutat minun suhteeni
      Ikävä
      65
      791
    5. Pahoin pelkään nainen

      että pidät minua epäempaattisena, itsekeskeisenä, narsistisena ja kylmänä ihmisenä. Oletko koskaan ajatellut, että minus
      Ikävä
      62
      710
    6. Mikä sua mies vaivaa?

      Siis oikeasti.
      Ikävä
      46
      675
    7. 52
      670
    8. 76
      576
    9. Annan aikaa jos sitä vielä tarvit

      mutta loputonta odottamista en kestä. Naiselle
      Ikävä
      52
      572
    10. Martina avaa suhdettaan

      IL 22.7: Martina avaa suhdettaan nuoreen Muhikseen. Nyt on jo vakavaa, on käyty syömässä Itä-Helsingissä. Onkohan muutt
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      568
    Aihe