Onko olo siellä kovin uskonnollispainotteista? Luin Simonpuiston vasusta, että siellä vietetään jotain hartaushetkiä kun kirkon työntekijä tulee säännöllisesti käymään. Kuinkahan usein tällaista on?
Entä ovatko tilat turvalliset? Käsittääkseni siellä on paljon rappusia...
Hoitotätien kivuus aste?
Entä ovatko tilat turvalliset? Käsittääkseni siellä on paljon rappusia...
Hoitotätien kivuus aste?
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meidän lapsi on Simonpuistossa hoidossa ja hyvin menee, Itse olen ateisti enkä ole huomannut mitään ongelmaa uskonnollisissa asioissa. Tietysti aiheeseen liittyviä vierailuja on kun sehän kuuluu yleissivistykseen tietää myöskin näistä asioista... Hoitajat todella mukavia eikä turvallisuudessa ole moittimista, Ammattitaitoinen henkilökunta pitää lapsista huolen =)
Myös täällä Vantaalla täs päiväkodis, jos työskentelen, käy säännöllisesti kirkon työntekijä. Tästä on ilmoitettu lasten vanhemmille ja vain 10 prosenttia lapsista jää näiden tilaisuuksien ulkopuolelle, vaikka kirkkoon kuuluvia täällä on vain 70 prosenttia. Monet ateistivanhemmat ovat olleet sitä mieltä, että näistä on hyvä tietää jo pelkän yleissivistyksen vuoksi. Lapset saavat sitten aikuistuttuaan päättää, minkä elämänkatsomuksen valitsevat.