Se pieni ero.

956
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

vagina-myyjät pääsee selittämään mustaa valkoiseksi....No enpä kyllä näihin kaqnsanautoihin päin edes k**ekkaan.

Äänestä

Ja muistetaan linkkiä avatessa että paino on sanalla "haastajaa" jos sana tuntuu vaikealta ymmärtää niin kvg. Voin jo etukäteen kertoa suurimmille kiimateroille että haastaa voi mutta voittamaan ei pysty. En aja itse vag autolla.

Äänestä

Ensimmäisen VW-petteripellehermannin nenään meni herne tästä avauksesta...
näköjään 13 minuutissa. Aika hyvin, mitäs jos menisit vihanhallintakurssille.

Äänestä
  • Luetun ymmärtämisessä vikaa vai älyssä ? Katso viimeinen virke. Uusi Auris ei peittoa Golfia vaikka terot kuinka vänkäisitte lähelle se voi joillain osa-alueilla päästä mutta ei ohi. Katso nyt uudestaan sanakirjan kohta "haastaja"

    Äänestä

Kokonainen herneenpalko tunkeutui samaisen VW-petteripellehermannin nenuliin ennätysajassa, jo viiden minuutin kuluttua siitä, kun provoaja oli heittänyt lisää löylyä kiukaalle. Edelleen, kurssi kelpaisi teikäläiselle.

Äänestä
  • Tuo näyttää tuo terojen luetun ymmärtäminen heikoissa kantimissa ympäri palstaa. Mitäpä tässä jankkaamaan.

    Äänestä

Golf on aina se mittapuu johon tuon kokoluokan autoja verrataan. Tuskin koskaan Corolla tai Auris on voittanut Golfia vertailutestissä. Auriksen kilpailijat ovat lähinnä halpoja korealaisia (toki Tojoa parempia).

Corolla/Auris on halpaa b-luokan makkaraa ja Golf sisäfilettä.

Kumpaakaan merkkiä en omista mutta molempia olen omistanut. Tuskin kumpaakaan merkkiä tuleekaan enää.

Näin autoista ymmärtävän näkökulmalla sanottuna.

Äänestä

hieno kokoluokassaan. Olen Golffiin pettynyt aikoinani, joten Auris olisi ehdottomasti minun valintani tänäpäivänä.

Äänestä
  • Ite petyin pahasti Corollaan. Hirvittävän huono ajaa ja heikosti tehty. Auris vaikuttaa todella huonolta. Ainakin edellinen malli oli epäonnistunut ja uusi on tosi ruma (jos oli vanhakin).

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Se pieni ero. kirjoitti:

Toyota:
http://www.iltasanomat.fi/autot/art-1288522325915.html?ref=rss

Volkswagen:
http://www.tuulilasi.fi/artikkelit/volkswagenin-jakoketjuongelmat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu